Apple aktualizuje iOS každý jeden rok veľkou verziou, ktorá prinesie veľké novinky a nové označenie. Súčasne používame relatívne nový iOS 10, ale v polovičke tohto roka bude predstavená celkom nová verzia a to už iOS 11, ktorá by mala ponúknuť ďalšiu porciu fantastických vychytávok. Doteraz nad nimi stojí jeden veľký červený otáznik, o iOS 11 nemáme žiadnu oficiálnu ani neoficiálnu správu. Jedna informácia ale predsa len unikla. O čo ide?

Skupinové FaceTime hovory

Apple by mohlo konečne po 7 rokoch od spustenia služby FaceTime pre iOS (ktorá prišla v roku 2010 po boku s iPhonom 4, ktorý mal ako prvý prednú FaceTime kameru) priniesť aj možnosť skupinových hovorov. Hovoria o tom Izraelské weby, čím môže táto informácia znieť trošku podradne.

Pravda je ale taká, že práve vďaka tomu jej môžeme ešte viac dôverovať, pretože práve v tejto krajine má Apple svoje obrovské kancelárie a práve tu sa má vyvíjať časť systému iOS 11. Skupinové FaceTime hovory by mali byť prístupné už o pol roka a mali by ponúknuť možnosť hovoriť naraz až s 5 ľuďmi.

Ako iste vieš, doteraz to bolo možné len medzi dvoma osobami, čo z pohľadu napríklad pracovného online stretnutia nebolo úplne ideálne a ľudia museli voliť iné cesty, ako napríklad Skype. Teraz by malo byť možné hovoriť s viacerými ľuďmi na rôznych miestach naraz. Ideálny nápad, čo povieš? Apple sa tým dorovná na konkurenciu a veľa ľuďom, ktorí používajú iné služby ako FaceTime presne z tohto dôvodu zjednoduší život.

O skupinovom FaceTime sa dokonca objavila v minulosti aj zmienka, bolo to konkrétne v roku 2015 a to v seriáli Modern Family. Presne po odvysielaní tejto epizódy začali tisíce ľudí po celom svete čakať na aktualizáciu, ktorá im prinesie niečo podobné. Žiaľ, ničoho sa nikto nedočkal.

Teraz by mohla prísť zmena. Nejde len o to, že by tým mohlo Apple predstaviť viac noviniek v iOS 11, ale aj o to, že túto službu už 7 rokov neaktualizovalo. To, čo prišlo s jej predstavením, používame v podstate v rovnakej forme aj dnes, a to z pohľadu jednej z najinovatívnejších spoločností sveta nie je úplne najlepšie!

Facetime - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.