Ak máte radi výnimočné zariadenia, v galérii nižšie sa môžete pozrieť na naozaj špeciálny prototyp. Pamätníci isto vedia, že pôvodný iPod Touch 3. generácie, ktorý bol predstavený v roku 2009 po boku iPhonu 3GS, ešte nemal žiadnu kameru či fotoaparát.

Zariadenie slúžilo len na prehrávanie multimediálneho obsahu, hranie hier či surfovanie po webe pomocou integrovanej Wi-Fi. iPod Touch 3. generácie prišiel spolu s operačným systémom iPhone OS 3 a zákazníci sa mohli tešiť z 3,5″ dotykového displeja, až 64 GB úložiska či akcelerometra. Na tú dobu to bola slušná výbava.

Nie je to prvý iPod Touch 3. generácie s fotoaparátom

No a aj keď to vyzeralo tak, že sem Apple nechcelo kameru nikdy pridať, opak je pravdou. Už minulý rok sme vám ukázali prototyp, ktorý s ňou počítal. Dnes tu máme ďalšie zariadenie v mimoriadne zachovalom stave, ktoré malo byť pôvodne zničené v elektroodpade.

Ako uvádza jeho majiteľ, tento kúsok je vzácny najmä vďaka internej verzii iOS 3, prítomnosti fotoaparátu na zadnej strane, ladiacemu programu iBoot a v neposlednom rade aj takmer neporušenej testovacej nálepke na jeho zadnej lesklej časti.

Je to jasný dôkaz toho, že aj spoločnosti ako Apple majú v procese finálneho vývoja niekoľko možných prevedení produktov, z ktorých sa na poslednú chvíľu vyberá ten najvhodnejší. Chceli by ste vlastniť podobný prototyp vo svojej zbierke produktov? Napíšte nám do komentára.


Prečítajte si tiež  iPod Touch neumiera. Možno príde nová generácia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.