Ak máte radi výnimočné zariadenia, v galérii nižšie sa môžete pozrieť na naozaj špeciálny prototyp. Pamätníci isto vedia, že pôvodný iPod Touch 3. generácie, ktorý bol predstavený v roku 2009 po boku iPhonu 3GS, ešte nemal žiadnu kameru či fotoaparát.

Zariadenie slúžilo len na prehrávanie multimediálneho obsahu, hranie hier či surfovanie po webe pomocou integrovanej Wi-Fi. iPod Touch 3. generácie prišiel spolu s operačným systémom iPhone OS 3 a zákazníci sa mohli tešiť z 3,5″ dotykového displeja, až 64 GB úložiska či akcelerometra. Na tú dobu to bola slušná výbava.

Nie je to prvý iPod Touch 3. generácie s fotoaparátom

No a aj keď to vyzeralo tak, že sem Apple nechcelo kameru nikdy pridať, opak je pravdou. Už minulý rok sme vám ukázali prototyp, ktorý s ňou počítal. Dnes tu máme ďalšie zariadenie v mimoriadne zachovalom stave, ktoré malo byť pôvodne zničené v elektroodpade.

Ako uvádza jeho majiteľ, tento kúsok je vzácny najmä vďaka internej verzii iOS 3, prítomnosti fotoaparátu na zadnej strane, ladiacemu programu iBoot a v neposlednom rade aj takmer neporušenej testovacej nálepke na jeho zadnej lesklej časti.

Je to jasný dôkaz toho, že aj spoločnosti ako Apple majú v procese finálneho vývoja niekoľko možných prevedení produktov, z ktorých sa na poslednú chvíľu vyberá ten najvhodnejší. Chceli by ste vlastniť podobný prototyp vo svojej zbierke produktov? Napíšte nám do komentára.


Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro Max prinesie v budúcnosti bezkonkurenčný fotoaparát. Zoom bude extrémny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.