Apple sa počas minulého týždňa rozhodlo, že zakúpi časť spoločnosti Intel, ktorá sa zaoberá predovšetkým vývojom modemov. Domnievali sme sa, prečo tento krok v hodnote 1 miliardy dolárov firma učinila. Teraz prišlo oficiálne vysvetlenie od Tima Cooka. Prečo Apple zakúpilo časť Intelu?

3Druhá najväčšia akvizícia v histórii firmy bola zatiaľ bez podrobného vysvetlenia.

Apple kúpil od Intelu divíziu pre modemy. Zaplatil miliardu dolárov. - svetapple.sk
Prečo Apple zakúpilo časť Intelu? – svetapple.sk

Apple sa minulý týždeň rozhodlo zakúpiť časť firmy Intel, konkrétne divíziu, ktorá sa zaoberá vývojom modemov. Zaplatil za ňu pomerne mastnú čiastku. Ak sa ale pozrieme na zisky spoločnosti Apple, tak 1 miliarda určite nikoho z biedy nevytrhne. Je to zaujímavá akvizícia a vôbec druhá najväčšia od roku 2014, kedy Apple za vyše 3 miliardy zakúpilo spoločnosť Beats.

No a hoci Apple akvizíciu potvrdilo tlačovou správou, neobsahovala zase celkom obsiahle vysvetlenie toho, prečo sa takto firma rozhodla. Toto vysvetlenie podal až včera Tim Cook, počas vyhlasovania finančných výsledkov.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here