Dnes sa objavil zaujímavý prípad. Istý Číňan Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA. Spôsobil tým spoločnosti Apple škodu vyššiu ako 1 milión amerických dolárov. Našťastie ho však chytili a trest ho neminie. Do väzenia pôjde na 3 roky.

3Prepašoval viac ako 40 000 falošných Apple produktov do USA

Predstavte si koľko falošných produktov od spoločnosti Apple voľne putuje po svete. Nie sú to tisíce, desaťtisíce a dokonca ani státisíce. Sú to milióny. Nehovoríme teraz iba o falošných iPhonoch či iných zariadeniach.

Oveľa viac sa napodobňuje príslušenstvo ako káble, nabíjačky, originálne Apple ochranné púzdra a podobne. Voči tomuto trendu sa prakticky nedá brániť. Dnes však zastavili jedného z čínskych pašovateľov, ktorí do USA presunul až 40 000 falošných výrobkov od spoločnosti Apple.

44-ročný Jianhua “JeffL Li sa priznal k obchodovaniu s falošným tovarom s tým, že na produktoch menil falošné štítky za originálne a pašoval tovar cez hranice USA. Rovnako tak sa priznal, koľko tovaru v cez hranice previezol (aj keď toto číslo mohlo byť pokojne vyššie ako 40 000 kusov). Kvôli tomuto skutku bol na federálnom súe v Newarku odsúdený na 37 mesiacov väzenia.

Podľa tlačovej správy ministerstva spravodlivosti USA Li urobil škodu spoločnosti Apple minimálne vo výške 1 milióna dolárov.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here