Na svete je v súčasnosti približne miliarda aktívnych iOS zariadení a väčšina z nich ponúka len základné 16GB úložisko. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako dostatok a je jasné, že niekomu, kto nie je náročný to v pohode stačí, no obrovská väčšina musí neustále vymazávať fotky a podobne, čo je popravde trošku otravné. My ti dnes ukážeme spôsob, ako si rozšíriť kapacitu iPhonu až o 32GB a to dizajnovo pekným a hlavne jednoduchým spôsobom!

Externé úložisko iDrive

Úložisko v smartfóne je vec, ktorá je v prípade iPhonu menší problém. Základ tvorí 16GB, a to je už vo všeobecnosti málo. V súčasnej dobe sú fotky, videá, aplikácie a vlastne všetko stále väčšie a väčšie, nakoľko sú procesory a ostatné komponenty podstatne modernejšie ako kedysi. Výsledkom toho je, že si bežný používateľ prakticky nemôže dovoliť veľa súborov, ktoré má vo svojom iPhone a musí buď siahať po väčších verziách alebo svoj iPhone často zálohovať. iDrive ale prináša pomernej jednoduché riešenie.

Toto príslušenstvo, ktoré sme získali v spolupráci so servisom PCexpres prináša veľmi jednoduchý spôsob ako si rozšíriť úložisko napríklad na fotky o viacero GB. V našom prípade išlo o verziu s kapacitou 32GB, no zohnať sa dajú aj 8GB, 16GB, 64GB a 128GB verzie. Výber je teda veľmi bohatý a každý si tu nájde svoje.

DSC_5606

Dizajn

Dizajn tohto zariadenia je veľmi jednoduchý a moderný. Nie je to žiaden kus plastu ale kovový obal, čo znamená, že znesie o čosi viac. Tvarom nám trošíčku pripomína USB klúče od spoločnosti Kingston, ale nejde o tú istú spoločnosť. Výborný dizajnový prvok je uško na jednej strane, vďaka čomu sa dá jednoducho umiestniť napríklad na kľúče a keďže má pevnú konštrukciu. Môžeš si byť dokonca istý, že sa len tak ľahko nezničí.

Na jednej strane máme Lightning konektor, no a na strane druhej zase USB. Celé je to veľmi maličké a spratné, človek si na to veľmi rýchlo zvykne. Vyzerá to ale naozaj super a ty z toho nemáš vôbec pocit, že na tebe niekto šetril.

DSC_5604

Ako to funguje

Ide vlastne o USB kľúč pre iPhone. Nefunguje to však tak, ako bežný USB kľúč pre počítač. V prvom rade treba podotknúť, že na to, aby to celé fungovalo si musí človek stiahnuť aplikáciu iDiskk Pro. Táto aplikácia je veľmi jednoduchá a prehľadná. Spolupracuje s pripojeným diskom. Vďaka tejto aplikácií si môžeš na kľúč prenášať fotky, videá a hudbu (pochopiteľne nie tú z iTunes Store ani Apple Music). Žiaľ aplikácie prenášať nejde, ale s tým si asi rátal.

Prečítajte si tiež  Apple údajne prinesie reverzné USB

Apple dbá na bezpečnosť a nedovolí, aby boli aplikácie prenášané len tak. Navyše by tu bol značný problém s ich inštaláciou. Každopádne, ak niekto veľa fotí a potrebuje si so sebou brať externú pamäť, toto je výborné riešenie. Tiež je to veľmi praktické, keď sa človek potrebuje rýchlo zbaviť fotiek. Jednoducho to pripojí na mobil, označí všetko to, čo chce dať do počítača, následne sa to prenesie a zo zariadenia sa to potom zase cez USB presunie do Macu či PC. Žiadne synchronizácie nič, len jednoduchý a rýchly dátový prenos.

Celkový dojem

Celkový dojem z tohto maličkého, ale za to praktického zariadenia je asi taký, že ten čo to vymyslel bol naozaj génius. Pomohol tak minimálne nám a sme si istí, že pomôže aj tebe. Tento drobný gadget totižto odporúčame. Ak by sme ho mali ohodnotiť na stupnici od 1 do 10, vyslúžil by si príjemných 8 bodov. To už stojí za zváženie, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.