Ako iste vieš s príchodom iOS 11 prišla do iPhonu či iPadu a jedna dôležitá vec. Prišla sem rozšírená realita, ktorá dokáže skutočné zázraky. Na následujúcich videách uvidíš, ako sa dá táto rozšírená realita použiť aj v praxi. Musíme povedať, že prináša množstvo pozitívnych noviniek, ktoré zaiste ocenia mnohí používatelia a tiež vývojári, ktorí ich budú môcť zakomponovať do svojich aplikácií. Pozrieť si túto sériu videí naozaj stojí za to! 

Videá

Následujúca séria videí zachytáva ARKit v praxi. Je to vlastne rozšírená realita pre tvoj iPhone či iPad, ktorú už onedlho budeš môcť využívať napríklad v rôznych praktických aplikáciach od Apple či iných vývojárov. Tieto demo videá ti ukážu obrovské množstvo možností, akoby sa dala aj prakticky využiť. Samozrejme tieto možnosti nie sú obmedzené a určite už teraz majú vývojári plnú hlavu iných nápadov, v ktorých majú zakomponovaný aj VRKit.

- Reklama -

Na videách vidíme prakticky všetko. Napríklad si môžeme pozrieť perfektnú simuláciu pristávania rakety od SpaceX avšak na plošine, ktorá nie je položená na mori ale v obyčajnom záhradnom bazéne. Ďalšia zaujímavá vec je meranie priestorov. Meter je predsa zastaralý. Chceš si kresliť v priestore? Žiaden problém, dokonca aj s 3D ťahom. Medzi ostatné veci patrí tiež hra Minecraft či napríklad autíčko na parkovisku, ktoré sa tu dokáže pohybovať a vyzerá ako skutočné. Prezentácií je ale toľko, že sa neoplatí ku každej niečo písať. Teraz si radšej všetky pusti a vychutnaj si využitie ARKitu v praxi. Je skutočne širokospektrálne a oplatí sa to vidieť!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.