Je pomerne bežné, že Samsung nejakým spôsobom útočí na jablkovú spoločnosť. Na druhú stranu je ale pravda, že sme sa už podobného útoku nedočkali dosť dlhú dobu. Všetko sa ale niekedy poruší a v tomto prípade to bolo na konferencii, kde Juhokórejská spoločnosť predstavovala svoju novú vlajkovú loď pre mobilné telefóny, Samsung Galaxy S9. Pozri si akým spôsobom sa kompetentní snažili vysmievať Applu. 

Samsung a výsmech Applu?

No, chlapci kompletne okopírovali Animoji (aj keď fungujú na inom, menej prepracovanom princípe) a ukázali nám zariadenie, ktoré by malo konkurovať iPhonu X. Nebolo by to ale také ľahké, keby v Samusngu nemohli použiť nejakú jemnú urážku, alebo výsmech na účet iPhonu X. Samozrejme, nikto to neberie príliš vážne a nad niečim podobným sa poväčšine pousmeje. V tomto prípade ale máme taký pocit, že je to práve Samsung, kto ťahá za kratší povraz a podobnými poznámkami si príliš nepomáha.

V prvom rade sa „vtipy“ niesli v duchu výrezu displeja, ktorý prináša iPhone X. Dopredu uvedieme, že sa v ňom skrývajú senzory na Face ID ale to nie je jeho jediný účel. Má tvoriť istý charakteristický prvok budúcich iPhonov. Niečo, podľa čoho ich spoznáme. Presne preto nám prípade následujúca narážka ako dosť neopodstatnená.

Viceprezident pre marketing Justin Denison totižto povedal pri časti o dokonalom displeji bez akýchkoľvek rámčekov, že ich produkty, nemajú žiaden kontroverzný výrez. „Vytvorili sme elegatný a unikátny dizajn. V podstate nebudete vedieť, kde obrazovka končí a samozrejme ako vždy, nemáme tu žiaden výrez“. Sami si teda urobte svoj vlastný obraz o tom, do akej miery je toto tvrdenie „inteligentné“. Nebolo to dokonca jediné podivné vyjadrenie, s nenápadným odkazom na spoločnosť Apple.

Denisom totižto spomenul aj to, že senzor otlačku prstov, je v súčasnosti najobľúbenejším spôsobom odomykania a tak ho zo svojho zariadenia na rozdiel od konkurencie neodstránili. Aj tu sa ale doolíme pozastaviť nakoľko Apple na miesto Touch ID predstavilo Face ID a technológia funguje naozaj fantasticky. Nikomu nám už Touch ID nechýba. V tomto prípade je teda výrok zavádzajúci a vznikol len preto, lebo Samsung nedokázal okopírovať a vyrábať bimetrické senzory tak, ako to má Apple.

Niekto evidentne nepochopil, na čo úplne ten výrez hore slúži. Nevadí - svetapple.sk
Niekto evidentne nepochopil, na čo úplne ten výrez hore slúži. Nevadí – svetapple.sk

Zdorj: iPhonehacks.com

Prečítajte si tiež  Takto Apple pristupuje k zamestnancom, ktorí majú podozrenie na koronavírus.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.