Tak, ako každý, aj dnes už žiaľ nebohý, no v našich pamätiach stále geniálny Steve Jobs bol raz mladý. Narodil sa ešte v roku 1955, dnes by teda oslavoval 61. narodeniny, jeho život sa ale skončil skôr. Vieš ale o tom, že v mladosti užíval Steve Jobs LSD a dokonca v pomerne veľkom množstve? Apple mu ale zachránilo kožu, Steve s tým prestal v pravý čas a vytvoril tú najúžasnejšiu spoločnosť na svete!

Prečo bral Steve Jobs LSD?

Ak si nečítal oficiálnu autobiografiu Steva Jobsa, nevidel žiaden film a prakticky o jeho geniálnej osobe nič nevieš, pravdepodobne by si mal vedieť, že jeho detstvo zas nebolo až také ružové, ako by si si mohol myslieť. Nepochádzal totižto zo žiadnej bohatej rodiny, vyrastal v San Franciscu a žil ako každý mladý, pomerne priemerný američan. K tomu všetkému bol ale adoptovaný. Steve mal sýrske korene, no jeho biologickí rodičia sa ho vzdali.

To ale neznamená, že mal zlú výchovu. Pravdepodobne dlhodobo nevedel pochopiť, prečo sa ho rodičia vzdali a to mu mohlo zarezonovať tak, že sa otvoril drogám. V mladosti bral Steve Jobs LSD, neskôr s tým však prestal – mohlo za to Apple.

Steve bol tak trošku čudák, nosil dlhé vlasy, chodil bosý a neskôr prepadol pomerne prísnej vegánskej strave. Už od jeho puberty nejedol prakticky nič iné ako ovocie, často navštevoval ovocné farmy, kde pomáhal a prespával, medzi jeho obľúbené patrili najmä tie jablkové, možno aj preto sa volala jeho neskoršia spoločnosť práve Apple. Hoci to bol jeden z najlepších podnikateľov sveta, ako malý bol trošku šibal. Neraz mal problémy v škole, pretože vykonal niečo, čo nemal urobiť.

Na druhú stranu bol ale pomerne nadaný, už na základnej totižto preskočil ročníky preto, lebo učivo, ktoré brali ostatné deti bolo pre neho príliš jednoduché. Každopdáne, neskôr sa dostal k drogám. Hold, 60-70te roky boli v Amerike populárne práve tým, že sa vo veľkom fajčila marihuana a bralo LSD. Steve patril medzi tých, ktorí nechceli byť pozadu a tak obe tieto látky vyskúšal. Raz mu dokonca v jeho prvom aute nevlastný otec našiel trávu, čo bolo koniec koncov spomenuté aj v biografií od Waltera Isaacsona.

Steve Jobs - svetapple.sk

Prepadol drogám

Podľa mnohých Jobs do značnej miery prepadol drogám. Nechceme ho označiť za „feťáka“, ale pravda je, že Steve Jobs LSD celkom často brával a miloval pocit, ktorý vznikal po užití. Kto by to bol do človeka, ktorý nám raz predstavý iPod, MacBook, iPhone či iPad povedal, však? Steve ale očividne vedel prestať a vlastne nerobilo mu to vôbec žiaden problém. Nechodil na žiadne „odvykačky“ ani nič podobné, uvedomil si len, že ak chce vytvoriť svoj vysnívanú spoločnosť, musí sa niečoho vzdať.

Prečítajte si tiež  Steve Jobs by dnes oslavoval 68. narodeniny. Pozrite sa, čo po sebe zanechal...

LSD bola jedna z vecí, ktorú mal rád, ale nestála mu za to, aby sa vo svete presadil ako génius. Podľa mnohých Steve prestal brať drogy doslova zo dňa na deň. Bolo to správne rozhodnutie, dokázal neuveriteľné. Práve v tej dobe Jobs ale zažil obrovský vývoj. Dovtedy chodil často krát otrhaný, bosý a neupravený s dlhou bradou. Akonáhle sa Applu začalo aspoň trošku dariť, začal sa o seba starať. Kupil si Mercedes či Porsche a stal sa z neho riadny chlap. Skrátka a dobre, za svojim životom urobil hrubú čiaru a sústredil sa na prítomnosť.

Ak si si teda doteraz vykresľoval Jobsa ako vyštudovaného človeka niekde z bohatej rodiny, ktorému pomohli rodičia k tomu aby vytvoril najväčší gigant sveta, vôbec to nie je pravda. Jobs nikdy nevyštudoval ani vysokú školu, jeho adoptívna rodina tiež nemala peňazí na rozdávanie a otec mu pomohol jedine tým, že mu dal výchovu a umožnil mu zostavovať prvé počítače v garáži. Jobs sa vypracoval sám a stal sa niekým, koho ľudia skutočne uznávajú aj dnes, 5 rokov po jeho smrti!

Steve Jobs - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.