Svet je plný paradoxov a stretneme sa s tým raz za čas aj tam, kde to skutočne nečakáme. Technologický svet nie je výnimka a niektoré nelogické postupy nám doslova režú oči ale čo. Zvykneme si. Najnovšie sa objavil nedostatok priamo v iOS 11. Systém prišiel o jednu obľúbenú funkciu, ktorú už iOS 10 mal. Je to prepínanie medzi aplikáciami pomocou 3D Touch. Prečo to Apple odstránilo a či sa to vráti späť sa dozvieš nižšie.

Prečo?

Odpovedať na túto otážku je samozrejme veľmi ťažké, no pokiaľ ti to staší, k všetkému sa vyjadril aj viceprezident pre vývoj v spoločnosti Apple Craig Federighi. Ten prezradil, že funkcia bola zo systému odstránená dočasne kvôli dočasným technickým obmedzeniam, no tým, ktorí si ju zamilovali odkazuje, že sa do systému čoskoro vráti v ďalšej aktualizácií. Vyjadrenie je teda dostačujúce a v zásade nás všetkých upokojil, že iOS 11 o nič horší ako iOS 10 samozrejme nebude.

- Reklama -

Čo ale znamená „dočasné technické obmedzenie“? Na doterajších iPhonoch to predsa fungovalo perfektne a nevidíme dôvod, prečo by to perfektne nemohlo fungovať aj ďalej. Skôr sa nám zdá, že nejakým nedopatrením táto funkcia zo systéu zmizla a Apple si to uvedomilo až po sťažnostiach od používateľov. V zásade sa ale nič nedeje. Všetko príde už o pár týždňov, takže sa nemusíme ničoho báť. Je to len trošíčku zvláštne no nie?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tim cook question

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.