Apple Pencil je veľmi diskutabilný produkt, s ktorým by možno Steve Jobs na prvý pohľad úplne nesúhlasil, no sme si istí, že akonáhle by hlbšie pochopil myšlienku, túto „ceruzku“ by podporil. Dnes existuje jej prvá generácia a my musíme povedať, že je to naozaj výborná vec pre každého grafika či dizajnéra. Určite sa ale raz dočkáme aj generácie druhej a tento koncpet ti krásne ukáže, čo presne by mohla priniesť!

Takto by mohla vyzerať Apple Pencil 2!

Už prvá generácia Apple Pencil toho dokáže veľa, no v tej druhej sa nechal autor značne inšpirovať sluchátkami AirPods a ich nabíjacou krabičkou, ktorá zároveň slúži ako úschovné puzdro, aby sa ani jedno zo slúchadiel niekde nestratilo. Presne takto by to mohlo byť aj v prípade, že by spoločnosť Apple predstavila novú Apple Pencil. Dokonca si až myslíme, že ak sa tak niekedy v budúcnosti stane, podobné riešenie tu bude na 100%, aj keď zdvihne cenu zariadenia.

- Reklama -

Apple Pencil 2 má podľa autora konceptu v podstate rovnaké vlastnosti ako jednotka. Určovanie smeru a sily ťahu danej čiary by mohlo fungovať tak, ako dnes, teda na základe tlaku, ale tiež aj na základe toho, v akom smere ceruzku človek v ruke drží. Ďalej tu máme možnosť gumovať druhou stranou. Táto funkcia už pri súčasných stylusoch existuje, tak prečo by ju nemohlo použiť aj Apple? Ďalej tu je možnosť použitia aj na TouchBare MacBooku. Nevieme si síce celkom predstaviť, ako by toto fungovalo, ale môže byť!

Najviac nás ale asi na celom koncepte zaujala možnosť skenovania RGB farieb na základe jedného stlačenia. Stačí ak Apple Pencil 2 namieriš na predmet nejakej farby, stlačíš tlačidlo a táto farba sa ti automatiky navolí v tvojom iPade či iPhone. Netvrdíme, že niečo takéto je nereálne, ale nemyslime si, že to prinesie ako prvé práve Apple. Na druhú stranu sa veľmi tešíme na druhú generáciu tejto šikovnej ceruzky. Apple ju určite vyladí do posledných detailov a tým zlepší už dnes dokonalý produkt! 🙂

apple pencil 2 - svetapple.skapple pencil 2 - svetapple.skapple pencil 2 - svetapple.skapple pencil 2 - svetapple.skapple pencil 2 - svetapple.skapple pencil 2 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.