Hodinky Apple Watch sú vo svete čoraz populárnejšie a nosí ich už veľké množstvo ľudí. Niet sa čomu čudovať, je to jeden z tých produktov, ktorý nielen, že dobre vyzerá, ale aj dobre funguje. A to nie je jediná výhoda. Okrem všetkého, čo prinášajú, môžeš pomocou hodiniek platiť či dokonca po novom aj odomykať MacBook. Takto sa odomyká Mac pomocou Apple Watch.

Geniálne nápady

Apple bolo vždy preslávené najmä svojim prístupom k vývoju produktu. Vždy totižto prinášalo originálne riešenia, ktoré sme milovali a bavilo nás ich používať. Je jedno či hovoríme o Touch ID alebo o sofistikovanom riešení MagSafe konektora. Ten síce z nových MacBookov vymizol kvôli náhrade v podobe USB-C, každopádne dlhé roky slúžil a mnohým ešte dlhé roky slúžiť bude. Koniec koncov, nové počítače Mac ešte neboli predstavené a MagSafe sa stále predáva.

- Reklama -

Apple rozmýšľalo, ako vymyslieť odomykanie MacBooku, špekulovalo sa nad tým či do MacBooku nepridá senzor odtlačkov prstov tak, ako ho máme v iPade či iPhone. Nakoniec sme sa ho žiaľ nedočkali, ale dočkali sme sa nového spôsobu odomykania, ktorý sa nám popravde páči ešte viac. Človek sa nemusí ničoho dotýkať a tiež nemusí hľadať žiadne Touch ID. Stačí aby mal na ruke svoje hodinky Apple Watch a počítač má prakticky vždy, keď sa k nemu priblíži automaticky odomknutý.

Netvrdíme, že je úplne normálne, aby mal každý používateľ MacBooku aj hodinky Apple Watch, no pokiaľ ich má, je to pre neho skutočne veľký bonus. Uľahčí mu život, robotu aj čas pri bežnom zadávaní hesla. Pokiaľ máš hodinky na ruke, všetko odpadá a akonáhle s k počítaču priblížiš, okamžite sa ti odomkne. A funguje to skvele!

Apple Watch - svetapple.sk
Takto sa odomyká Mac pomocou Apple Watch – Apple Watch a iPhone – svetapple.sk

Takto sa odomyká Mac pomocou Apple Watch – video

Môžeme ti tu donekonečna opakovať, aká je táto technológia vlastne geniálna ale lepšie je vidieť či vyskúšať ju. Preto sa redakcia 9to5mac.com rozhodla, že nám formou videa ukáže, ako to vyzerá, keď má človek Apple Watch a MacBook. Stačí málo, len otvoriť počítač a za pár sekúnd si v ňom bez toho, aby si čokoľvek stláčal či povedal. Je to presne tak jednoduché, ako to vyzerá a človeku sa až nechce veriť, že to takto Apple vymyslelo.

Akonáhle si dáš hodinky z ruky dole, počítač si od teba vypýta heslo, z bezpečnostných dôvodov. Aj tu vidno, že inžinieri v Apple rozmýšľali hlavou a snažili sa dbať najmä na bezpečnosť užívateľa. Chalani z redakcie 9to5mac.com však neskončili pri natočení videa. Ukázali, ako si to celé nastaviť tak, aby to fungovalo, ak teda používaš beta verziu WatchOS 3 či MacOS 1. Určite ti odporúčame vyskúšať túto vychytávku. Verejnosti sa predstaví pravdepodobne až niekedy v septembri či v októbri po vydaní oboch oficiálnych verzií systémov.

Sme zvedaví, čo si pre nás ešte Apple pripravilo. Tento spôsob odomykania je naozaj skvelý a veľmi sa nám páči. Už len kvôli tomu, aký je jednoduchý a to je základná myšlienka celej spoločnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.