Asi sa teraz pýtaš, čo má vlastne spoločnosť Apple s bicyklami vôbec spoločné. Svojim spôsobom absolútne nič, do tohto biznisu technologický gigant nepatrí. Pokiaľ by si chcel ale pracovať v novootvorenom Apple Parku, pravdepodobne by si musel mať svoj vlastný bicykel. Ešte lepšie by ale bolo, keby ti tento bicykel poskytlo samotné Apple. To sa teraz stalo. Takto vyzerajú bicykle jablkovej spoločnosti!

Jednoduchý dizajn

Ono otvoriť si svoje vlastne sídlo nie je úplne len tak, najmä pokiaľ ide o spoločnosť Apple. Tá potrebuje naozaj obrovské priestory na to aby sa do nich zmestili všetci tí, ktorí majú na starosti produkty a služby. Povedzme si ale na rovinu, sídlo za 5 miliard dolárov je také obrovské, že pokiaľ by si chcel prejsť z hlavných garáži ku hlavnej budove (nehovoríme o cestách medzi budovami a podobne) zabralo by ti to zhruba 10 minút chôdze. To teda nie je málo, no autami sa tu chodiť nemôže. Posledná ekologická možnosť, ktorú používajú aj iné Cupertinske spoločnosti sú bicykle. Apple ich poskytuje svojim zamestnancom až 1000.

V sídle Applu sa tak bude nachádzať niekoľko miest, kde si budú môcť zamestnanci svoje bicykle požičať, no a kde sa tieto bicykle budú následne odkladať. Samozrejmosťou je aj školený personál, ktorý by sa mal starať o stav a celkovú logistiku bicyklov. Predsa len 1000 nie je malé číslo a treba v nich mať poriadok. Len tak mimochodom, Apple ponúka vo svojom sídle okolo 2000 parkovacích miest.

Vychádza to teda, že každý druhý zamestnanec, ktorý príde autom bude môcť použiť svoj vlastní bicykel. A pokiaľ si očakával nejaké super moderné dopravné prostriedky, si na omyle. Pôjde o úplne obyčajné bicykle s klasickým minimalistickým dizajnom. Nenájdeme na nich dokonca ani loga. Špecifický poznávací prvok bude ale výrazná farba. Jej názov je „Apple Gray“ a bude sa dať rozoznať široko ďaleko. Prenájom bicyklov by mal byť vrámci zamestnaneckých benefitov. Nikto by teda za ne nemal platiť!

https://youtu.be/cWMTHOijtD4

Takto vyzerajú zaparkované bicykle od Apple - svetapple.sk
Takto vyzerajú zaparkované bicykle od Apple – svetapple.sk
Farba Apple Gray je skutočne výrazná. Bicykle sú tak jednoduché a minimalistické - svetapple.sk
Farba Apple Gray je skutočne výrazná. Bicykle sú tak jednoduché a minimalistické – svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  Apple predstavil Night Shift v novom iOS 9.3
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.