Apple tento rok predstavilo niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré určite potešia a pomôžu miliónom ľuďom po celej planéte. S príchodom novej verzie príde aj novinka, ktorú objavíme vo vstavanej aplikácií Mapy. Pôjde o zobrazovanie vnútorných priestorov letísk a nákupných centier po celom svete. Veľmi praktická novinka sa začína objavovať v beta verzií.

Mapy

Ako iste vieš, cestovanie je bežnou súčasťou života mnohých ľudí a takýto ľudia sa často krát ocitnú na miestach, kde nikdy neboli a kde sa potrebujú rýchlo zorientovať. Napríklad na letiskách, kde často krát prestupujú z lietadla do lietadla. V takýchto prípadoch môžu rozhodovať aj minúty a presne vtedy je dobre byť pripravený a vedieť, ktorým smerom sa vybrať čo najrýchlejšie aby človek všetko stihol. Rovnako tak sa môže ocitnúť v nejakom nákupnom centre, kde hľadá jeden konkrétny obchod.

- Reklama -

Ak si bol niekedy v zahraničí a bol si v nákupnom centre, kde si hľadal len jednu konkrétnu predajňu, určite vieš, že to mohol byť často krát problém, nakoľko informačné tabule nie sú až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Akonáhle to máš ale v mapách vo svojom iPhone, vieš sa jednoduchšie zorientovať. Túto novinku teda vnímam veľmi pozitívne a verím, že tak pomôže mnohým, ktorí ju určite využijú. Ako to však vyzerá v súčasnosti v beta verziách iOS? Pokiaľ budeš chcieť vidieť nejaké to letisko, zatiaľ si môže pozrieť len to vo Philadelphii a San Jose. Pokiaľ sa chcieš poprechádzať v nejakom nákupnom centre, momentálne sú dostupné Westfield Valley Fair v San Jose a San Francisco Center. Áno, nie je to nič moc ale tu je nutné podotknúť, že centier je omnoho viac.

iOS - svetapple.sk

Pravda je totižto taká, že jednak sa mapy pre mnohé tieto centrá ešte len tvoria a druhá vec je zase tá, že ide zatiaľ len o testovanie ,takže mnohé, ktoré sú aj hotové čakajú na schválenie od Apple. Okamžite po spustení služby by potom mali pribudnúť letiská a nákupné strediská v Amsterdame, Berlíne, Bostone, Chicagu, Londýne, Los Angeles, Miami, New Yorku, Tokiu, Toronte a Washingtone DC. To ale stále nie je všetko. Apple bude svoje mapy neustále aktualizovať a tak sa budeme môcť mnohých plánov budov dočkať v priebehu tohto a budúceho roka. Je otázne, akým spôsobom budú centra pribúať, no myslíme si, že samotné strediská budú musieť nejakým spôsobom spolupracovať s Applom na tom, aby boli do máp zaradené. To, či sa teda aj na Slovensku dočkáme digitalizácie nákupných centier v takejto forme zatiaľ povedať nevieme.

Čo však povedať vieme je to, že ide o super vychytávku a veľmi sa nám tento nápad od Apple páči. Sme si istí, že v budúcnosti budeme službu využívať veľmi často. Človek toto ocení najmä na miestach, na ktorých ešte nikdy nebol a hlavne na miestach, ktoré sú veľmi veľké. Čo si o tom myslíš ty, páči sa ti tento nápad priniesť plány niektorých budov do iOS?

apple maps - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here