Prednedávnom sme vás informovali o novej knihe, ktorá je zároveň bigrafiou Steva Jobsa “Becoming Steve Jobs“. Autor tejto knihy, Brent Schlender, sľubuje že kniha odkryje veľa okolo samotného inovátora ale aj spoločnosti Apple, keďže sa v nej nachádzajú rozhovory s mnohými ľuďmi, ktorý Jobsa poznali. Odkrýva dokonca aj fakt, že Tim Cook chcel Jobsovi darovať časť svojej pečene!

Cook chcel darovať Jobsovi časť pečene!

Aj keď kniha ešte oficiálne nevyšla, už dnes poznáme jeden veľmi zaujímavý fakt, ktorý odkrýva. Vďaka možnosti, ktorá sa nachádza na Amazone “Look inside the book” unikla na internet veľmi zaujímavá časť, ktorá hovorí o období, kedy bol Jobs veľmi chorý a nutne potreboval transplantáciu pečene. Vzhľadom na to, že Tim Cook bol jeho krvná skupina, sám sa mu ponúkol, že mu časť orgánu daruje. Jobs jeho ponuku však nakoniec odmietol a v roku 2009 prijal celú pečeň od neznámeho darcu. Podľa informácií, ktoré sa dočítate v knihe sa však obaja zúčastnili niekoľkých testov v nemocnici, ktorá sa nachádzala ďaleko od San Francisco Bay, aby Jobsov veľmi vážny zdravotný stav utajili.

- Reklama -

Okrem týchto informácií, ktoré sú veľmi zaujímavé, sa v knihe dozviete napríklad aj to, že Steve Jobs chcel spolu s CEO Disney, Bobom Igerom, odkúpiť známu službu Yahoo, čím by mohli vytvoriť konkurenta pre dnes najrozšírenejší vyhľadávač Google. Bolo by veľmi zaujímavé sledovať tieto dve spoločnosti, ako proti sebe bojujú na danom trhu!

Yahoo! - svetapple.sk
Yahoo! – svetapple.sk

Ďalšie zaujímavosti hovoria o tom, že niektoré informácie v tejto knihe si protirečia s informáciami v oficiálnej biografií Steva Jobsa od Waltera Icassona. Jedna z nich je téma televízie. Kým v knihe od Waltera Icanssona Steve Jobs tvrdil, že miluje televíziu a che v nej vybudovať revolúciu tým, že spraví to najlepšie používateľské rozhranie vôbec, v novej biografií tvrdí Johny Ive, teda šéfdizajnér spoločnosti Apple, ktorý bol najlepší priateľ Steva Jobsa, že Steve nenávidel televíziu a posledný model Apple TV bol naozaj posledný. Zrejme však nejde o jedinú zaujímavú informáciu, ktorú kniha odkrýva. Cena tejto knihy by sa mala v kníhkupectvách pohybovať niekde okolo hodnoty 20€ Pokiaľ si ju však už dnes chcete predobjednať a zároveň ušetriť, určite tak urobte v iBooks na iOS, kde predobjednávka stojí 15,99€.

Becoming Steve Jobs - svetapple.sk
Becoming Steve Jobs – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.