Tim Cook verejne kritizuje Facebook

CEO Applu sa v rámci poslednej konferencie venovanej virtuálnym zariadeniam a ochrane osobných údajov kriticky vyjadril ku obchodnému modelu spoločnosti Facebook. Zároveň tiež vyzdvihol nedávne opatrenia týkajúce sa ochrany osobných údajov používateľov, ktoré pribudli do operačných systémov iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14.

„V časoch rozsiahlych dezinformácií a konšpiračných teórií odšťavených z algoritmov už nemôžeme zatvárať oči pred teóriou technológie, ktorá hovorí, že každá angažovanosť je dobrá angažovanosť – čím dlhšia, tým lepšia – a to všetko s cieľom zhromaždiť čo najviac údajov o používateľovi.“ Povedal Tim Cook.

V ďalšej časti prednesu narážal na dôsledky nesprávne nastavených algoritmov a automatizovaných systémov, v podobe silnej polarizácie spoločnosti, straty dôvery a narastajúceho násilia vo svete.

Na tieto slová už stihol reagovať aj generálny riaditeľ a zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg. Ten sa vo svojom vyhlásení vyjadril, že informácie od Apple o ochrane súkromia nie sú založené na pravde a naopak pôsobia zavádzajúco a samoúčelne. Apple má vraj dostatočné množstvo vlastných softvérových prostriedkov, aby appkám zabránil pristupovať ku osobným údajom používateľov.

Napíšte nám do komentára, či je podľa vás aktuálne smerovanie Facebooku správne, alebo by malo byť regulované vzhľadom na jeho silný vplyv na spoločnosť. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.