Tim Cook verejne kritizuje Facebook

CEO Applu sa v rámci poslednej konferencie venovanej virtuálnym zariadeniam a ochrane osobných údajov kriticky vyjadril ku obchodnému modelu spoločnosti Facebook. Zároveň tiež vyzdvihol nedávne opatrenia týkajúce sa ochrany osobných údajov používateľov, ktoré pribudli do operačných systémov iOS 14, iPadOS 14 a tvOS 14.

“V časoch rozsiahlych dezinformácií a konšpiračných teórií odšťavených z algoritmov už nemôžeme zatvárať oči pred teóriou technológie, ktorá hovorí, že každá angažovanosť je dobrá angažovanosť – čím dlhšia, tým lepšia – a to všetko s cieľom zhromaždiť čo najviac údajov o používateľovi.” Povedal Tim Cook.

V ďalšej časti prednesu narážal na dôsledky nesprávne nastavených algoritmov a automatizovaných systémov, v podobe silnej polarizácie spoločnosti, straty dôvery a narastajúceho násilia vo svete.

Na tieto slová už stihol reagovať aj generálny riaditeľ a zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg. Ten sa vo svojom vyhlásení vyjadril, že informácie od Apple o ochrane súkromia nie sú založené na pravde a naopak pôsobia zavádzajúco a samoúčelne. Apple má vraj dostatočné množstvo vlastných softvérových prostriedkov, aby appkám zabránil pristupovať ku osobným údajom používateľov.

- Reklama -

Napíšte nám do komentára, či je podľa vás aktuálne smerovanie Facebooku správne, alebo by malo byť regulované vzhľadom na jeho silný vplyv na spoločnosť. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here