Toto si doteraz na svojom iPhone nastaviť nevedel!

5

Určite vieš o všetkých možných funkciách tvojho iPhonu. Telefón to je pomerne jednoduchý a človek už väčšinou sám vie, kde čo nastaviť, aj keď ho drží v ruke len po niekoľkýkrát v živote. Intuitívne ovládanie je skrátka u Apple jedna z najlepších vecí, avšak nie všetko sa dá nastaviť tak jednoducho a nie všetko musí mať každý. Keď budeš mať toto nastavenie aj ty, garantujeme ti, že v tvojom okolí budeš s vysokou pravdepodobnosťou jediný!

Sila signálu

Určite vieš, že tvoj iPhone zobrazuje aktuálny signál pomocou vyplnených alebo prázdnych guličiek, ktoré sa nachádzajú v hornom panely s informáciami. Problém ale je, že človek niekedy potrebuje presne zistiť, aký má signál. Napríklad pokiaľ niekde signál nechytá a chce ho nejakým spôsobom rozšíriť, iPhone mu vie celkom presne pomôcť len musíš vedieť ako. V prvom rade ti prezradíme, že aj tvoj iPhone má v sebe niečo ako „skrytú aplikáciu“, ktorá sa nazýva Field Test a vďaka nej môžeš získať množstvo zaujímavých informácií o tvojom telefóne. Jednou z nich je aj sila signálu v decibeloch.

Ako na to?

  1. Otvor si aplikáciu „Telefón“,
  2. prejdi na zadávanie telefónneho čísla,
  3. sem napíš číslo „*3001#12345#*‬ „,
  4. stlač tlačidlo pre zahájenie hovoru,
  5. teraz je pred tebou zvláštna aplikácia, nazývaná ako Field Test. Nezľakni sa toho ako vyzerá, Apple ju očividne zanedbáva a od čias iPhonu 4 ju zrejme neaktualizovalo.
  6. Aplikáciu nevypínaj a pokračuj následujúcimi krokmi,
  7. stlač Power Button a drž ho až kým sa ti neobjaví možnosť na vypnutie telefónu (na displeji),
  8. teraz stlač a podrž Home Button až dovtedy, kým sa ti neukáže domovská plocha tvojho iPhonu.
  9. A je to! Tvoj signál sa ukazuje v číslach!

Ešte by bolo asi na mieste dodať, že v tomto prípade platí pravidlo „čím väčšie, tým horšie“. Ako sa bude teda signál pohybovať na úrovni -50/-60 dB je na tom najlepšie. Ak bude hodnota vykazovať -110/-120 bude len veľmi slabý.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk