Určite vieš o všetkých možných funkciách tvojho iPhonu. Telefón to je pomerne jednoduchý a človek už väčšinou sám vie, kde čo nastaviť, aj keď ho drží v ruke len po niekoľkýkrát v živote. Intuitívne ovládanie je skrátka u Apple jedna z najlepších vecí, avšak nie všetko sa dá nastaviť tak jednoducho a nie všetko musí mať každý. Keď budeš mať toto nastavenie aj ty, garantujeme ti, že v tvojom okolí budeš s vysokou pravdepodobnosťou jediný!

Sila signálu

Určite vieš, že tvoj iPhone zobrazuje aktuálny signál pomocou vyplnených alebo prázdnych guličiek, ktoré sa nachádzajú v hornom panely s informáciami. Problém ale je, že človek niekedy potrebuje presne zistiť, aký má signál. Napríklad pokiaľ niekde signál nechytá a chce ho nejakým spôsobom rozšíriť, iPhone mu vie celkom presne pomôcť len musíš vedieť ako. V prvom rade ti prezradíme, že aj tvoj iPhone má v sebe niečo ako “skrytú aplikáciu”, ktorá sa nazýva Field Test a vďaka nej môžeš získať množstvo zaujímavých informácií o tvojom telefóne. Jednou z nich je aj sila signálu v decibeloch.

- Reklama -

Ako na to?

  1. Otvor si aplikáciu “Telefón”,
  2. prejdi na zadávanie telefónneho čísla,
  3. sem napíš číslo “*3001#12345#*‬ “,
  4. stlač tlačidlo pre zahájenie hovoru,
  5. teraz je pred tebou zvláštna aplikácia, nazývaná ako Field Test. Nezľakni sa toho ako vyzerá, Apple ju očividne zanedbáva a od čias iPhonu 4 ju zrejme neaktualizovalo.
  6. Aplikáciu nevypínaj a pokračuj následujúcimi krokmi,
  7. stlač Power Button a drž ho až kým sa ti neobjaví možnosť na vypnutie telefónu (na displeji),
  8. teraz stlač a podrž Home Button až dovtedy, kým sa ti neukáže domovská plocha tvojho iPhonu.
  9. A je to! Tvoj signál sa ukazuje v číslach!

Ešte by bolo asi na mieste dodať, že v tomto prípade platí pravidlo “čím väčšie, tým horšie”. Ako sa bude teda signál pohybovať na úrovni -50/-60 dB je na tom najlepšie. Ak bude hodnota vykazovať -110/-120 bude len veľmi slabý.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. iPhone 7 Black 256GB verzia iOS 10.3.1 nefunguje. Dá sa to aj na tejto verzii nastaviť? lebo podľa návodu to nefunguje. nedáva ma to do režimu Field Test ale Main Menu a tam su len 4 podskupiny Device info, LTE, UMTS, GSM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here