Donald Trump je pre niekoho prezidentom a pre niekoho len šašo na prezidentskom kresle. Nech je v hockoho očiach ktokoľvek, od piatku bude sedieť v prezidentskom kresle, nakoľko minulý rok voľby vyhral, no a už dnes vieme, čo bude jedna z prvých vecí, ktorú sa rozhodne riešiť zo svojej predvolebnej kampane. Už dlhšie pracuje na tom aby sa výroba spoločnosti Apple presunula do svojej rodnej krajiny. Dokonca je k tejto možnosti naklonený aj Foxconn, ktorý by mal v USA továrne. Čo na to ale Apple? Trump tvrdí, že je pripravený s Cookom viesť dialóg, rovnako tak je pripravený aj CEO Applu.

Donald Trump ako prezident a výroba v USA

Donald Trump je prezidentom USA, no rovnako tak je aj veľmi majetným biznismenom. Presne preto sa nemusíme čudovať jeho iniciatíve vrátiť Amerike spoločnosť, ktorá tu kedysi vyrábala svoje revolučné produkty a dnes má jedny z najlepších akcii na trhu. Hold, Apple je Apple a Trump chce pre Američanov prácu. Priviesť Apple do domoviny sa zdá ako fajn nápad, teda aspoň čiastočne. Problém je totižto v tom, že firma má v Číne rozšírený dodávateľský reťazec všetkých možných komponentov, ktoré používa vo svojich zariadeniach.

Znamená to teda, že len preprava týchto komponentov by bola extrémne nákladná, navyše v USA je drahšia pracovná sila ako v Číne a to je ďalší faktor, prečo to pre Apple nie je až tak lukratívna ponuka. Tretia vec je samotný fakt, že aj keby Apple pristúpilo na výrobu v USA, určite ju do krajiny nepresunie celú, ale len jej malú časť.

Na druhú stranu by to ale pre jablkovú spoločnosť mohlo znamenať, že by sa dočkala mnohých výhod a hlavne úľav na daniach, a to už znie trochu lepšie. Človek nemusí byť ani podnikateľ na to, aby takúto možnosť vôbec v hlave prehodnotil. Proste je s čím pracovať, tak prečo to aspoň neskúsiť? Iniciatíve Donalda Trumpa očividne Tim Cook dáva šancu.

Jedným z dôvodov je fakt, že sám nový americký prezident potvrdil, že Tim Cook je už teraz pripravený viesť s ním dialóg na túto tému. Obaja sú v podstate veľkí ľudia. Jeden riadi jednu z najvplyvnejších krajín sveta a druhý zase jednu z najvplyvnejších značiek sveta. Spolu sa teda určite budú vedieť porozprávať či už na úrovni dvoch podnikateľov alebo na úrovni prezidenta a podnikateľa. Uvidíme, ako celý tento prípad dopadne. Ak sa Trumpovi ozaj podarí dostať do USA výrobu, bude to veľký krok!

Prečítajte si tiež  Reklamuj iPad 4. generácie a dostaneš iPad Air 2!

Trump a Cook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here