Určite si zaznamenal, že Apple predstavilo iOS 11 public beta 1. Je to prvá verejná beta verzia operačného systému a okamžite po spustení si ju do svojich iPhonov naťahovali tisíce používateľov po celom svete. Problém ale je, že tento software stále nie je príliš dokonalý a presne preto sa môže stať, že niekoho po pár hodinách beta omrzí a chce sa vrátiť späť na iOS 10. Ale ako? My ti to prezradíme!

iOS 11 downgrade iOS 10

Pokiaľ si si nainštaloval iOS 11 public beta 1 a príliš ti nevyhovuje, stále môžeš samozrejme prejsť späť k iOS 10. V tomto krátkom článku ti ukážeme návod, ako na to. Nie je to nič zložite, rovnako ako samotná inštalácia. Poďme teda na vec:

- Reklama -
  1. Otvor si iTunes na svojom počítači a pripoj iPhone.
  2. Teraz otvor tento link prihlás sa pod svojim Apple ID a stiahni IPSW súbor s iOS 10.3.3 pre tvoje iOS zariadenie. 
  3. Teraz musíš dostať svoj iPhone do takzvaného “Recovery Mode”, ( v prípade starších iPhonov podržíš Power button a Home button po dobu, kým sa ti na obrazovke neobjaví ikonka iTunes, je to ešte dlhšie ako keby si robil tvrdý reštart zariadenia. Ak máš iPhone 7/7 Plus, tento krok učiníš podržaním tlačidla na zníženie hlasitosti a Power button. Opäť musíš tlačidla spolu držať až dovtedy, kým sa ti na obrazovke neobjaví logo iTunes.)
  4. iTunes zistí, že je s tvojím zariadením nejaký problém. Na počítači sa ti teda zobrazí okno, v ktorom máš aj možnosť Restore. Túto možnosť vyberieš.
  5. Teraz sa ti objaví okno, v ktorom vyberieš IPSW súbor, ktorý si si stiahol.
  6. Potvrdíš, kliknutím na Restore.
  7. Hotovo, teraz sa ti zariadenie pre inštalovalo z iOS 11 na iOS 10.3.3
  8. Teraz už len obnovíš nastavenia zo zálohy cez iTunes a všetko je ako predtým

To je teda všetko. Nie je žiaden problém vrátiť sa späť. Pokiaľ by ti niečo náhodou nebolo jasné, pozri si nižšie video návod, v ktorom je všetko popísané veľmi podrobne 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here