Očkovanie proti COVID-19 v iPhone

Americké mesto Los Angeles zjednoduší život občanom, ktorí podstúpia očkovanie proti ochoreniu COVID-19. V spolupráci so spoločnosťou Healthvana zdokonalilo aplikáciu, kde zdravotnícky personál zadáva informácie ohľadom testovania a očkovania.

V Spojených štátoch musí každá osoba podstúpiť dve očkovania, aby sa ubezpečila, že sa v jej tele nachádzajä všetky potrebné protilátky. Healthvana vytvorila špeciálny doklad pre tých, ktorí majú za sebou prvé vpichnutie vakcíny a v skorej budúcnosti podstúpia druhé kolo.

- Reklama -

Títo ľudia dostanú do svojej aplikácie Wallet upozornenie, aby sa včas pripravili. Akonáhle prebehne aj avizované „druhé kolo“, doklad o vykonaní bude aktualizovaný, a osoba sa môže preukázať úplným zaočkovaním cez svoj iPhone.

Agentúra Boolbmerg dodáva, že virtuálny lístok umožní rýchle overenie človeka napríklad na letisku, v práci alebo všade tam, kde to bude potrebné. V princípe sa tak ušetria hodiny času oproti manuálnej kontrole, ktorá sa dá navyše aj ľahšie sfalšovať.

Healthvana uisťuje, že všetky údaje budú uložené na zabezpečenom serveri AWS. Nikto sa tak nemusí báť úniku osobných údajov.

Čo hovoríte na takýto koncept vy? Brali by ste ho aj na Slovensku alebo vám príde zbytočný, nevyužiteľný? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJbloomberg
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.