Apple predstaví niekedy v septembri svoj nový iPhone 8 a ako to už býva zvykom, okamžite po premiére si ho bude chcieť kúpiť niekoľko miliónov fanúšikov. Apple zhruba 2 týždne po tom, ako svetu zariadenie ukáže spúšťa aj jeho predaj, avšak na to, aby tak mohlo urobiť už nejaké zariadenia musia existovať. V tomto prípade musí výroba začať skôr. To súvisí ale aj s výrobou komponentov. Tá musí začať ešte ešte skôr. TSMC začne vyrábať čipy Apple A11 už o pár dní!

Čipy pre iPhone 8

Spoločnosť TSMC už pravdepodobne naplno nahradila konkurenčnú spoločnosť Samsung v dodávke čipov pre iPhone 8. Je to logické, keďže Apple sa chcelo Samsungu nejakým spôsobom zbaviť a lepší spôsob ako ho odstaviť kompletne od výroby asi nie je. TSMC navyše vyrába rovnako rýchlo a spoľahlivo a Apple si mohlo spoločnosť vyskúšať už aj po minulé roky, tak prečo nie však?

Nové informácie tvrdia, že spoločnosť sídliaca v Číne začne pre Apple vyrábať ďalší, tohtoročne veľmi dôležitý komponent. Hovoríme o čipoch SOC Apple A11, ktoré budú napríklad súčasťou iPhonu 8, prípadne nejakého toho nového iPadu, ale to ešte nevieme. Budú ale samozrejme výkonnejšie ako tie súčasné Apple A10 Fusion a pre používateľa aj energeticky menej náročné.

To, o aké zmeny v tomto prípade pôjde samozrejme dopredu povedať nevieme. Vieme však, že A11 bude mať lepšie grafické rozhranie, pretože grafické čipy dostanú veľký upgrade, avšak to úplne tak s Apple A11 nesúvisí. Nové procesory ale môžu priniesť príjemné zmeny. Ich presnejšie špecifikácie však nateraz nepoznáme, to ale vôbec nevadí. Už dnešné procesory sú veľmi výkonné. Ak vezmeme do úvahy, že tie budúce budú ešte výkonnejšie, sme na dobrej ceste!

Apple by malo zahájiť ich výrobu spoločnosťou TSMC už budúci mesiac, teda pokojne o 3 dni. Pravdepodobne sa budú vyrábať pomocou 10 nm výrobného procesu, čo bude zmena oproti minulému roku. Procesory A10 Fusion sa vyrábali pomocou 16 nm výrobného procesu. Apple by malo do septembra získať okolo 50 000 000 čipov, čo by malo tak akurát stačiť na prvú a druhú vlnu predaja po celom svete. Do konca roka je potom naplánovaných zhruba 100 000 000 kusov čipov, z toho 70 000 000 pôjde do iPhonu 8. Máme sa na čo tešiť!

A11 - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novom "lacnejšom" monitore. Stáť bude polovicu toho čo Pro Display XDR!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here