Apple je firma, ktorá keď otvorí svoju maloobchodnú predajňu kdekoľvek na svete, vždy sa o otm oplatí napísať, prípadne aspoň informovať. Prečo? Pretože už od roku 2001, kedy bol otvorený prvý Apple Store dbá prísne na to, aby bol nákup, či čo i len návšteva takéhoto obchodu čo najväčším zážitkom a popravde sa to chlapcom už 15 rokov darí napĺňať! Najnovšie bude otvorená maloobchodná predajňa v tomto komplexe, ktorý sa nachádza pri bývalých dvojičkách. Pozri sa na to! 

Nový Apple Store

Apple Store sú najdokonalejšie predajne na svete. Nenájdeš tu len tie najkvalitnejšie produkty od spoločnosti Apple ale aj dokonalú súhru detailov v architektúre či najmodernejší nábytok. Apple naň využíva tie najkvalitnejšie dostupné materiály a ceny týchto obchodov často krát presahujú milióny dolárov, čo skutočne nie je málo. Na druhú stranu, ak niekto dokáže za necelých 10 rokov predať miliardu najdrahších smartfónov na trhu, asi to pre neho nie je taká veľká suma a môže si dovoliť také detaily ako sklenené schodisko za 1 milión dolárov.

Určite dobre vieš, čo sa stalo 11.9.2001. Áno, bol spáchaný teroristický atentát na bývalé budovy svetového obchodného centra (World Trade Centre, prípadne len WTC). Po 15 rokoch na tomto mieste nájdeme napríklad obrovský pamätník, vedľa novú budovu svetového obchodného centra (tento krát už ide len o jeden mrakodrap) a tiež obrovské krátery po kedysi slávnych dvojičkách. Najnovšie tu ale vyrástlo nákupné centrum, ktoré je veľmi zaujímavé napríklad svojim dizajnom.

Názov tohto komplexu je Oculus a jeho architektonické riešenie je natoľko zaujímavé, že si ho okamžite zapamätáš. Ide o prácu španielskeho elitného architekta Santiaga Calatrava. Celá práca stála neuveriteľné 4 miliardy dolárov, čo ju radi medzi veľmi drahé budovy. Okrem iného slúži aj ako prepojenie vlakovej stanice a mesta New York, vďaka čomu je dá sa povedať celkom multifunkčná. Nový Apple Store sa tu bude otvárať už 16. augusta a každý kto sa na tento nádherný komplex pozrie asi povie, že sa môžu v Apple pýšiť tým, na akom exkluzívnom mieste majú ‚ďalšiu predajňu.

Apple Store - svetapple.sk

Nie len, že táto netradičná budova bude priťahovať zraky a následne aj telá potencionálnych zákazníkov, ale je to skrátka taká prestíž. Napríklad taký Samsung alebo Microsoft by si tu asi pobočku otvoriť nemohli, nie že by sme chceli ktorúkoľvek zo spoločností odcudzovať, ale asi by sa tu žiaden iný technologický gigant ako práve Apple príliš nehodil. Konštrukčné riešenie tejto budovy je len tak mimochodom tiež veľmi zaujímavé a dokonca tu máme pre teba aj jedno časozberné video, ktoré ti ho ukáže behom niekoľkých sekúnd ako prebiehala výstavba celého komplexu.

Prečítajte si tiež  27" iMac si môže podľa nových zistení zachovať LCD obrazovku. Bude to skutočne tak?

Pohodlne sa preto usaď a vychutnávaj si pohľad na toto majestátne dielo. Čo povieš, myslíš, že stojí za návštevu? My si myslíme, že určite áno. Je to miesto, kde je naozaj silný turistický ruch, nakoľko je to hneď vedľa miesta, kde sa pred 15 rokmi odohrala veľmi tragická udalosť, navyše je celý komplex zaujímavý už na prvý pohľad, čo priláka veľa návštevníkov ale to sme tu už písali.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.