Pokiaľ si niekedy navštívil kamennú pobočku Applu, možno by ťa ani nepadlo, že niekde za stenou sa nachádza ultra moderná zasadacia miestnosť. Dnes môžeme vidieť ako vyzerajú. A či sú luxusné? Veď posúďte sami. Zasadacia miestnosť v Apple Store nie je obyčajná.

Zasadacia miestnosť v Apple Store, plná najluxusnejšieho nábytku

To, že Apple si dá záležať na dizajne svojich obchodov je jasné. Nachádza sa tu plno dreveného nábytku, skla či iných materiálov, ktoré navodzujú používateľovi istý pocit “luxusu”. Človek, ktorý si sem príde niečo zakúpiť sa tu musí cítiť príjemne. Nikde nemôže vznikať pocit, že sa tu šetrilo. Ceny za jednotlivé nábytky sú astronomické. K filozofii Applu sa to ale dokonalo hodí.

Tento štandard si užívajú bežní zákazníci. Čo však, ak pobočku navštívi niekto z vedenia spoločnosti aby s vybranými zamestnancami prediskutoval obchodné záležitosti? Rovnako tak kedykoľvek môže prísť vrámci eventu známa osobnosť. Tá predsa musí niekde byť a v strede obchodu medzi desiatkami ľudí asi nie. Aj preto Apple začalo budovať takzvané zasadacie miestnosti priamo na pobočkách v obchodoch Apple Store. Miestnosti sú vzdušné, maximálne vybavené a luxusné.

Zasadacia miestnosť v Apple Store? Luxusnejšia ako kdekoľvek inde. - svetapple.sk
Zasadacia miestnosť v Apple Store? Luxusnejšia ako kdekoľvek inde. – svetapple.sk

Nájdeme tu predovšetkým populárne drevené nábytky – stoly, skrinky či stoličky. Všetko z pravého prírodného materiálu. Navyše väčšina z týchto nábytkov nie je obyčajná ale pochádza od známeho interiérového dizajnéra. Všade kam sa oko pozrie vidí nejakú hodnotu, prácu a dizajn. Žiaľ, verejnosť sa do týchto priestorov nemá ako dostať. Trvalo sú pre ňu uzavreté.

Inšpirovaný Apple Parkom

Ak tu mal niekto možnosť navštíviť alebo akýmkoľvek spôsobom naživo vidieť túto zasadaciu miestnosť, je v postate šťastným človekom. Ak nepracuje v Apple a nie je ani oficiálnym hosťom spoločnosti, vôbec to nie je bežné. Projekt týchto “zasadačiek” predstavila Angela Ahrendts ešte máji roku 2016. Po prvý krát sa táto miestnosť, nazývaná ako “Boardroom” objavila v obchode Apple Union Sqare v Americkom San Franciscu.

Dizajn týchto miestností je priamo inšpirovaný dizajnom Apple Parku, teda sídla jablkovej spoločnosti v Cupertine. Miestnosti prinášajú nádych hlavného sídla firmy aj do malých pobočiek, čo je určite príjemné pre všetkých zamestnancov. Čo hovoríte vy? Chceli by ste takúto zasadačku?

Zasadacia miestnosť v Apple Store? Luxusnejšia ako kdekoľvek inde. - svetapple.sk
Zasadacia miestnosť v Apple Store? Luxusnejšia ako kdekoľvek inde. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here