Ako sa ukazuje, to že Apple predčasne zverejnilo firmware nového produktu, HomePodu ho stálo pomerne dosť. Napríklad sme vďaka nemu odhalili mnohé novinky v iPhone 8 ako aj jeho samotný dizajn, respektíve dizajn jeho prednej strany. Ďalej sme sa dozvedeli viac o displeji tohto inteligentného reproduktoru, ktorý sa nachádza na vrchnej strane zariadenia. Dnešný únik opäť zabezpečili práve šikovný vývojári, korí sa pohrabali v systéme. Objavili zvuky, ktoré bude HomePod používať na komunikáciu.

Zvuky HomePodu

HomePod je domáci reproduktor, ktorý Apple predstavilo pomerne prednedávnom počas WWDC17. Táto konferencia určená pre vývojárov priniesla aj napríklad celkom nové iPady a ostatné novinky, z ktorých sa samozrejme veľmi tešíme. HomePod je produktom, na ktorý sme dlho čakali, pár krát o ňom písali, no absolútne netušili, že ho Apple predstaví tak skoro. Bolo to veľké prekvapenie. Dizajn je nádherný, skutočne. Jony Ive opäť ukázal svoju silu v navrhovaní a predstavil produkt, ktorý je vyslovene nádherný.

- Reklama -

Nie je ale ešte celkom dokončený. Po hardvérovej stránke síce funguje a všetko sedí avšak firmware musí Apple ešte doladiť a upraviť. Chce ho skrátka naplno prispôsobiť používateľom, čo nám príde logické. Presne preto vypustilo jeho beta verziu vývojárom, ktorý okrem iného môžu skúmať to, čo sa v ňom nachádza. Minulý týždeň objavili napríklad dizajn iPhonu 8 a odkryli viacero jeho funkcií, ktoré môžu akýmkoľvek spôsobom s HomePadom súvisieť. Okrem iného prezradili, na čo bude slúžiť malý displej, ktorý sa nachádza na hornej strane zariadenia. Dnes tu máme ale ďalší únik, tento krát sa opäť týka reproduktoru.

Vývojári našli zvuky, ktoré sa v ňom budú skrývať a ktoré budeme ako majitelia pravidelne počúvať. Všetky tieto záznamy boli nahraté na YouTube a ty si ich môžeš pod textom vypočuť. Samotný HomePod bude potom dostupný koncom tohto roka a začiatkom toho budúceho. Kúpiť si ho budeš môcť v dvoch farbách, čiernej a bielej, no a cena bude $359. Pôjdeš do toho?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.