Veľmi radi píšeme správy o tom ako hodinky Apple Watch niekomu pomohli. Tento krát si pripisujú záchranu života v Austrálii. Pomocou funkcie “detekcia pádu” Apple Watch zachránili život matke troch detí.

3Apple Watch zachránili život matke troch detí

Apple Watch zachránili život matke troch detí. Pomohla funkcia detekcia pádu. – svetapple.sk

Austrálčanka Kate Donald trpí dlhodobo zákernou epilepsiou. Pokiaľ dostane takýto človek záchvat, môže to byť pre neho životu nebezpečné. Pri páde na zem si môže kedykoľvek napríklad silno naraziť hlavu a upadnúť do bezvedomia. Našťastie táto matka troch detí nosila na ruke najnovšie hodinky Apple Watch Series 4, ktoré okrem merania EKG dokážu detektovať aj pád a privolať okamžite pomoc.

Po tomto záchvate Kate omdlela. Vzhľadom na to, že bola úplne sama, nemal jej kto privolať pomoc. Našťastie však úplne tak “sama” nebola. Na ruke mala najnovšie hodinky Apple Watch a tie zavolali sanitku a taktiež jej manžela. Zachránili jej tak život.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.