iPhone SE 3. generácie alebo iPhone SE Plus?

Informácie o prípravách tohto modelu sú jasné, no konkrétnosti ostali utajené. Momentálne nevieme povedať, či Apple predstaví iPhone SE 3. generácie (a teda celkom nový model postavený na základe iPhonu XR) alebo iPhone SE Plus (doplňujúci model postavený na základe iPhonu 8 Plus). Čo však vieme skoro určite je fakt, že to bude na budúci rok.

Potvrdilo to už viacero médií, analytikov a leakerov. Do tejto skupiny spadá aj Ming-Chi Kuo (presnosť 78%), ktorý pozmenil svoje predošlé predikcie. Pôvodne sme sa mali dočkať ďalšieho „SE“ smartfónu v Q1 alebo Q2 2021. To sa ale nenaplní.

Apple sa rozhodlo pre veľkú zmenu a ďalší iPhone SE uvidíme až v Q3 alebo Q4 2021. Podľa týchto informácii sa bude jednať o predstavenie na evente, na ktorom sa ukáže aj iPhone 12S alebo iPhone 13. Nechajme sa prekvapiť.

Ak sa teraz pýtate, aký je dôvod tejto zmeny, odpoveď je pomerne jednoduchá. Za všetko môže predovšetkým veľmi vydarený iPhone SE 2. generácie, ktorý sa po celom svete predáva ako teplé rožky. Apple sa s inováciou nikam neponáhľa.

Okrem iného musíme spomenúť aj neskoršie predstavenie iPhonu 12. Výroba sa omeškala o cca 2 mesiace, čo prerušilo/skomplikovalo všetky pôvodné plány.

Prečítajte si tiež  Apple začne baliť niektoré iPhony do ešte ekologickejších krabičiek. Ako budú vyzerať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.