Téma skladacích zariadení v spojitosti so spoločnosťou Apple je čoraz viac skloňovanou témou. Okrem scenáru, v ktorom plánuje Apple vydať iPad so skladacou obrazovkou sa objavila ďalšia možnosť. Podľa analytika Rossa Younga, ktorý sa špecializuje na displeje chce Apple predstaviť nový typ MacBooku Pro so skladacou obrazovkou.

Plánovaný MacBook má disponovať obrazovkou s 20,5″ uhlopriečkou. To by mohlo súhlasiť s vyjareniami, že firma chce prepojiť používanie laptopu a stolového desktopu do jedného zariadenia. V otvorenom stave by tak Mac fungoval ako externý displej a v zloženej forme ako klasický notebook, no s dotykovou klávesnicou a trackpadom.

Zdroj: Luna Display

Príchod obdobného zariadenia samozrejme nie je potvrdený, no ak sa fámy ukážu ako pravdivé, najskôr sa ho dočkáme v roku 2024 či 2025.  Spoločnosti Apple boli udelené patenty na notebook so skladacím viacúčelovým displejom, takže spoločnosť na takomto produkte určite pracuje.

Samozrejme, vždy je tu možnosť, že Apple nikdy nevydá skladací produkt. Odstrašujúcim príkladom môže byť spoločnosť Samsung, ktorá v poslednom štvrťroku vykázala najnižší zisk za posledných 8 rokov. Jej hlavnou reklamnou kampaňou bolo práve propagovanie skladacích zariadení a poukazovanie na to, že Apple takýmto zariadením stále nedisponuje.

Čo si o skaldacích smartfónoch, tabletoch či počítačoch myslíte vy? Mali by ste záujem o takýto druh inovácie? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  Telekom rozdáva 1000 GB dát aj v máji. Dokedy si ich musíte aktivovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -