Mať pekné a vhodné pozadie na iPhone je pre mnohých používateľov nenahraditeľný základ, ktorý robí ich zariadenie ešte krajším. Sú aj takí, ktorým nezáleží na tom, aké pozadie majú a nastavené majú to predvolené. Či si zvolíš Apple pozadie, fotku alebo obrázok z internetu, máš dva spôsoby, ako ho nastaviť.

Aké pozadie zvoliť? Nehybné či perspektívne?

Pred pár rokmi Apple spolu s iOS 7 predstavil dnes už veľmi známu a obľúbenú funkciu s názvom parallax efekt. Nastaviť ju je veľmi jednoduché a rýchle, hoci sa považuje za veľkého žrúta batérie, keďže takmer stále využíva dáta z akcelometra.

- Reklama -

Tak či onak, zapnutý efekt dodá tvojej obrazovke šmrnc a bude vyzerať lepšie. Zapnúť ho či upravovať je veľmi jednoduché, keďže ho nastavuješ už pri voľbe pozadia. Po vybraní fotky alebo obrázku, ktorý chceš mať na pozadí, iOS automaticky zvolí režim Perspektívne, čo je vlastne spomínaný parallax efekt, alebo Nehybné, ktorý ho vypne.

Dávaj však pozor, pretože parallax potrebuje mať obrázok väčšiu šírku a výšku, keďže pár pixelov je ukrytých a zobrazia sa až po nakláňaní iPhonu. V takomto prípade, ak obrázok zvolíš príliš na kraji, bude zvolený režim Nehybné. Počas posúvania však vieš o tom, aký režim pozadia je zvolený, keďže v dolnej časti obrazovky je to zobrazené. Ak sa ti nechce nastavovať tieto dva režimy manuálne, stačí ak len ťukneš na Perspektívne alebo Nehybné, kedy iOS pozadie zvolí zarovnanie na stred.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -