Mnoho z našich čitateľov pravdepodobne ani netuší, čo pamäť cache či pamäť RAM znamená. V krátkosti, prvá z dvojice je “dočasná” pamäť, vďaka ktorej môžeme naše dáta ukladať rýchlejšie. RAM je potom operačná pamäť a tá sa nám stará o dáta napríklad z aplikácií, ktoré práve bežia na popredí či v pozadí. Obe pamäte je ale dobré niekedy prečistiť. Ako na to?

Ako na iPhone vyčistiť cache či RAM?

Ak potrebuješ alebo len jednoducho chceš vyčistiť svoju cache a RAM pamäť, si na správnej adrese. Niekedy sa môže stať, že sa tieto pamäte už jednoducho zaplnia a telefón nefunguje správne (padajú aplikácie, seká, celé zariadenie je pomalšie). V prípade čistenia RAM pamäte treba zachovať tento veľmi jednoduchý postup.

Podrž Lock button, ktoré máš na boku (v prípade iPhonu 5S a starších na vrchu) až dovtedy, dokým sa ti nezobrazí možnosť, kde môže pomocou slidu vypnúť zariadenie. Potom podrž tlačidlo Home Button (áno, to je presne to kde dávaš otlačky prstov), na dobu približne 5 sekúnd. Tadá, htovo, práve si vyčistil pamäť RAM.

iPhone 6S - svetapple.sk

Ako ale vyčistiť cache? To je tiež veľmi jendoduché, no aplikovať sa to žiaľ na každej aplikácií nedá. Pekný príklad je ale napríklad aplikácia samotného AppStore, na ktorom to krásne ide. Jednoducho ho otvor a počas načítavania 10x za sebou rýchlo klikni na niektorú z dolných položiek menu. A je to, Cache pamäť vymazaná.

Vďaka takýmto trikom si nielen, že môžeš zrýchliť svoj iPhone ale taktiež zlepšiť napríklad výdrž batérie. Preto sem tam odporúčame prečistiť všetky pamäte vyššie určeným spôsobom. Nemôžeš nič stratiť práve naopak, môžeš veľa získať.

iPhone 6S - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here