Prednedávnom sme ťa informovali o tom, že niektoré iPhony 6S môžu mať problémy s náhodným vypínaním a reštartovaním, no a že tento problém súvisí s vadným výrobným procesom pri batériách. Apple sa pre údajne vadné kusy rozhodol urobiť zvolávaciu akciu, kde ti v servise vymenia batériu, prípadne ti zaplatia celú jej výmenu, ak ide práve o tvoj smartfón. Ako sa ale ukázalo, spomínaný problém nepostihoval len tých, ktorí mali chybnú baterku a Apple priznalo, že batéria nemusí byť hlavný problém!

Apple priznalo obrovskú chybu ohľadom iPhonu 6S!

Sám som bol počas celého minulého a tohto roka svedkom toho, že môj iPhone 6S Plus 64GB mal zvláštne problémy so svojou baterkou. Častokrát, najmä pri nižších teplotách vzdal svoju funkčnosť a bezdôvodne sa vypol prípadne reštartoval. Tento problém mala vraj spôsobovať baterka, ktorú ti Apple bezplatne vymení, ale moje sériové číslo sa ani zďaleka nezhodovalo s tým, ktoré Apple zaradilo do “zvolávacej” akcie. Dokonca som mal problémy typu, že keď telefón dosiahol hodnotu 1% baterky, vydržal fungovať ešte celé desiatky minút. Bolo to zvláštne a dnes sa možno našlo vysvetlenie.

- Reklama -

Apple totiž dostalo v poslednej dobe veľmi veľa negatívnych ohlasov na batériu v iPhonoch 6S a ako sa ukázalo, pravdepodobne za problémami s výdržou a neustálym reštartovaním nemusí stáť len zlá výrobná šarža, ktorú mala nahradiť výmena za iný akumulátor. Ako dôkaz toho, že si moja baterka robila čo chcela, prinášam článok, ktorý som písal dávnejšie, po 8 mesiacoch používania iPhonu 6S Plus. Apple dnes vyhlásilo, že problém naozaj nemusí spôsobovať batéria, ale skôr akýsi problém v operačnom systéme iOS.

iPhone 6S - svetapple.sk

Keby išlo len o malíčku softvérovú chybičku asi by sme už dávno žiaden takýto problém neriešili, pretože by to Apple rýchlo “fixlo”, aby sa vyhlo negatívnym ohlasom. Táto chyba ale asi nebude až taká malička, práve naopak, bude celkom rozsiahla. Majitelia iPhonov 6S sa teda v dohľadnej dobe asi dočkajú nečakaného updatu iOS 10, ktorý by mal všetky tieto nepríjemnosti napraviť. Dúfajme, že sa Applu podarí urobiť všetko preto, aby telefóny zase fungovali tak, ako garantuje.

Pokiaľ by sa to nepodarilo, mohlo by to spôsobiť okrem množstva negatívnych ohlasov aj rozsiahle reklamácie od nespokojných používateľov a povedzme si na rovinu, že to nechce asi žiaden výrobca. Netvrdíme, že každý iPhone 6S má problémy, má ich zrejme len malé percento, no sami vieme, o čom hovoríme, nakoľko sme sa tiež z časti stali obeťou zle fungujúceho zariadenia. Presne preto, pokiaľ ti tvoj iPhone 6S/6S Plus robí neplechu s batériou, počkaj na najnovšiu aktualizáciu a nečakaj s jej inštalovaním. Mohla by ti všetko vyriešiť!

iPhone 6S - svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here