Asi každý jeden z nás už niekedy bol v tej nepríjemnej situácií, kedy boli percentá jeho batérie na úplnom minime a on ich potreboval dobiť čo najrýchlejšie – za čo najkratšiu dobu. iPhone sa ale sám o sebe nabíja pomerne dlho a tak je každé percento navyše doslova cenné. Ako ale urýchliť nabíjanie aspoň o čosi? Máme pre teba zopár trikov! 

Ako nabiť iPhone 2x rýchlejšie?

Pred tým, ako začneš svojho jablkového miláčika nabíjať, musíš rátať s tým, že telefón potrebuje načerpať šťavu a to urobí len vtedy, ak ju zároveň nebudeš míňať. Musíš ho teda nechať  absolútnom kľude, čo znamená žiadne hry, facebook a ani hovory. To samo o sebe pomerne rýchlo a logicky urýchli nabíjanie baterky.

Ak už sa teda všetkého vzdáš, svojmu iPhonu môžeš pomôcť ešte jedným krokom, ktorý by ťa mohol napadnúť aj bez väčšieho uvažovania. Áno, presne tak, zapni režim lietadlo, pokiaľ ti nič súrne nehrozí, tých pár minút bez signálu prežiješ. Režim lietadlo zníži spotrebu batérie na absolútne minimum a ty získaš percento navyše!

iPhone 6 - svetapple.sk

Ďalší z trikov je to, aby si svoj iPhone vybral z ochranného púzdra (ak nejaké používaš). Hlavné dôvody sú v tomto prípade až dva. Prvý je ten, že telefón sa môže v púzdre zbytočne prehrievať, čo môže spomaliť nabíjanie, no a druhý dôvod súvisí s režimom lietadlo. Ak ho totiž nezapneš, lebo očakávaš dôležitý hovor, príjem signálu sa v púzdre môže znížiť, čo namáha baterku. Daj ho preto dole!

Ak máš možnosť, vyskúšaj nabíjačku z iPadu. Spoločnosť Apple ponúka ku svojmu tabletu takmer dvojnásobne silnejší adaptér, vďaka čomu sa ti batéria nabije o čosi rýchlejšie. Nemusíš sa báť, telefón ti to nepoškodí, iPhone si sám reguluje, koľko energie a za aký čas sa do neho môže dostať. Pokiaľ spníš tieto jednoduché 4 kroky, nabiješ ho možno až 2x rýchlejšie.

Následujúce video to pekne demonštruje. Kým sa telefón bez týchto “šetriacich” prvkov nabil za 5 minút len na 3%, s nimi to stihol za rovnaký čas na 6%! To je skutočný rozdiel a aj keď sa celkové nabíjanie pri vyššom počte percent pravdepodobne až 2x nezvýši, môže byť približne o 1/4 rýchlejšie, čo je tiež veľmi príjemné, čo povieš?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here