Displej je najdôležitejšia súčasť každého smartfónu. Je nevyhnutné, aby bol podsvietený, no veľmi veľa z nás používa automatické nastavenie jasu displeja. iPhone tak šetrí batériu za nás a zároveň aj naše oči. Sú však ľudia, ktorí nemajú radi túto funkciu a doslova im lezie na nervy, no taktiež im príde zdĺhavé nastavovanie jasu manuálne. Ako to teda nastaviť tak, aby nám stačili tri „kliky“? 

Jednoducho

Určite nám dáte za pravdu, že podobné riešenie je naozaj praktické aj v reálnom živote, pretože pokiaľ nepoužívate automatický jas, často máte displej buď na minime alebo na maxime. Ako teda zjednodušiť prepínanie medzi týmito dvoma režimami? Je to také jednoduché! Stačí ísť do Nastavenia/Všeobecné/Prístupnosť/Zväčšenie – to povoľte. Následne sa vám na obrazovke objaví zväčšené okno, na ktoré musíte pomocou troch prstov trikrát klepnúť. Z ponuky, ktorá sa vám objaví vyberte Zväčšenie na celú obrazovku, potom pomocou posuvníku vráťte zväčšenie opäť na minimum. Potom si z toho istého menu vyberte funkciu Vybrať filter a v nej možnosť Málo svetla. Počas tohto kroku sa vám výrazne zníži jas displeja. Vráťte sa späť do Prístupnosti a na spodku menu nájdete Skratka Prístupnosti, teraz stačí už len vybrať možnosť Zväčšenie.    Hotovo!

Pokiaľ nebol náš návod dostatočne stručný, ale naopak príliš komplikovaný, môžte postupovať aj pomocou tohto videa, v ktorom okrem iného uvidíte aj to, ako vlastne táto funkcia funguje v praxi! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.