Pred pár dňami sme obdržali na jeden z našich redakčných e-mailov otázku, ktorá sa týkala čítačky, ktorú má Apple vstavanú v Safari. Popravde, ani sme si neuvedomili, že by ju niekto nevedel používať, avšak pravda je taká, že na odpovedať nevedel ani človek, ktorý sa v našej redakcií venuje správam a tak sme sa rozhodli, že o čítačke napíšeme článok. Je to totiž skvelá funkcia, ktorú ale veľa ľudí nepoužíva. Jednak ani veľa z nich nevie, že v iPhone niečo podobné majú a ďalší dôvod je, že nevedia ako ju spustiť.

Ako pohodlnejšie čítať aj náš web? iOS má skvelé riešenie

Súčasná doba na internete praje reklamám. Každá stránka nie je len výborným miestom pre čítateľov kvôli fantastickému obsahu, ale aj pre inzerentov, ktorí môžu na svoje produkty upozorniť práve formou reklamy. Všetko sa dá ale tolerovať iba do určitej miery a akonáhle je na webe veľa reklamy, jednoducho to pri čítaní článkov tak trochu prekáža. Presne preto ti ukážeme jednu vstavanú funkciu iOS, vďaka ktorej sa ti možno bude čítať o čosi lepšie.

- Reklama -

Volá sa to čítačka a funguje na takom princípe, že ti zo stránky prakticky odstráni všetko nepodstatné a ponechá len to najdôležitejšie, teda článok. Ide samozrejme o jednoduchý spôsob, ktorý môžeš použiť aj ty. Stačí si otvoriť aplikácia Safari, nejaký web (napríklad aj ten náš 🙂 ) a v riadku kde sa nachádza URL webu na ľavej strane kliknúť na tri paličky.

V tom momente sa všetko premení a zo stránky, ktorá bola ešte pred pár sekundami komplikovaná a plná reklamy sa rázom stane omnoho jednoduchšia stránka, kde je len text a fotky patriace k článku. Práve vďaka tejto možnosti si budeš môcť od dnešného dňa mnohé weby prezerať podstatne jednoduchšie a hlavne prehľadnejšie! Ak sa teda pýtaš, na čo slúži čítačka, odpoveď je – na pohodlnejšie sledovanie a čítanie článkov.

image image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.