Po pár dňoch používania iPhonu 6 Plus sme si akosi nevedeli zvyknúť na jeho veľkosť. Zariadenie je totiž také veľké, že jeho ovládanie je v určitých situáciach príliš nepohodlné. Našťastie Apple ponúka možnosť, ktorá by nám mala okrem lepšieho stláčania ikoniek umožniť aj pohodlnejšie písanie.

Zväčšenie

Pri prvotnom spustení vášho iPhone vám pravdepodobne vyskočila možnosť, nastaviť si medzi štandardným a zväčšeným režimom. Na prvý pohľad sa môže zdať, že rozdiel v týchto dvoch možnostiach je len vo forme ikoniek aplikácií, ktoré sú pri štandardnom zobrazení v podstate rovnaké, ako na ostatných iPhonoch. Pokiaľ si však vyberiete „zväčšenie“, ikonky sú veľké ako na iPade, čo prispieva k pohodlnejšiemu ovládaniu, no menej „decentnému“ vzhľadu. Práve preto sme zo začiatku volili prvú z možností, no po čase trápenia sme sa rozhodli vyskúšať druhý režim a ten nás milo prekvapil. Totiž, nezväčšili sa len ikonky, poprípade text ale zmenili sa taktiež klávesnice, na ktorých sa omnoho pohodlnejšie píše. V prípade klasickej klávesnice sa vám bude písať jednou rukou dokonca lepšie ako pred tým.  Jediná vec, o ktorú so zväčšením prídete je rotácia ikoniek na výšku/šírku. Nám to však celkom vyhovuje. Pokiaľ chcete zapnúť zväčšenie prejdite do: Nastavenia/Displej a jas/Zobrazovanie/Štandardné->Zväčšené

- Reklama -

A čo vy? Ktorú z možností používate? 🙂

Ako na to?

image image

Porovnanie

image image

image image

image image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.