iPhone je jedno zo zariadení, ktoré nás nútia časom na výmenu za novšiu generáciu. Ako však rýchlo vymazať celý obsah iPhonu za pár sekúnd tesne pred predajom?

Záloha

Absolútnym základom pred predajom akéhokoľvek zariadenia je záloha. Treba ju vykonávať priebežne počas užívania zariadenia, no hlavne pred predajom. Nie je nič jednoduchšie ako nastaviť nový iPhone s vašimi obľúbenými aplikáciami za niekoľko minút. Zálohu vykonáte dvoma spôsobmi. Prvý: Zapnete si iTunes a zároveň napojíte iPhone do počítača. Počkáte kým sa vám telefón zobrazí priamo v aplikácií a kliknete na tlačidlo Zálohovať. Záloha trvá spravidla len niekoľko minút. Záleží hlavne na tom, či ste si na tomto zariadení robili priebežné zálohy a samozrejme na počte aplikácií, fotiek (odporúčame si ich uložiť aj samostatne, napr pri Windovse cez Počítač>Názov iPhonu. V prípade Macu stačí uložiť jednoducho cez iPhoto) a ostatných súborov v zariadení. To iste platí aj pri druhom spôsobe, ktorý sa vykonáva priamo v zariadení. Stačí ísť do Nastavenia>iCloud>Úložisko a zálohy>Zálohovať.

zalohovani-navod2

Vymazať všetky dáta

Určite pri predaji svojho smartfónu nechcete aby mal jeho nový majiteľ prístup ku všetkým vašim dokumentom, kontaktom, fotkám atď. Predstavme si však situáciu, kedy si chcete svoj iPhone užiť do poslednej minúty a rozhodli ste sa ho vymazať tesne pred predajom. Ako to však spraviť, keď nemáte prístup k počítaču s nainštalovaným iTunes? Stačí ísť do Nastavení>Všeobecných>Obnoviť>Vymazať všetky dáta (*Pokiaľ máte zapnutý kód, musíte ho zadať). Vďaka tomuto jednoduchému nastaveniu vymažete všetky súbory, ktoré ste v zariadení mali. Tak isto sa vypnú aj služby ako iCloud, iMessage, FaceTime, Game Center a dalšie.

erase-navod-2

Ako vypnúť „Hľadať iPhone“

Na iOS 7 je treba zadať aj meno a heslo od Apple ID. Až po zadaní hesla sa táto služba deaktivuje a bude odobratá z vášho zariadenia. Odporúčame však ešte, aby ste nezabudli všetko skontrolovať aj na stránke www.icloud.com a uistiť sa, že budúci majiteľ pri aktivácií iPhonu a následnom zadaní Apple ID nebude mať problém pri prideľovaní jeho účtu k zariadeniu.

find_hero

 

Niektoré fotografie boli použite z Webu:www.jablickar.cz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.