Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod, ako zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach či  na zamknutej obrazovke.

Na čo?

Dôvod, prečo zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach, je jednoduchý. Poznáš ten hrozný pocit, kedy sa ti pri hraní na mobile vyscrolluje spodná lišta, inak nazývaná aj ovládacie centrum? V lepšom prípade to nevadí, ale môže sa to stať aj v tom najnevhodnejšom momente. Možno kvôli tomu nedosiahneš svoje najvyššie skóre, a budeš zbyočne nahnevaný.

- Reklama -

Nemusíš byť iPhone hráč, no chceš mať trochu viac súkromia? V prípade ak máš vysúvanie na zamknutej ploche zapnuté, môže sa v podstate hocikto dostať k aplikáciam Hodiny, Kalkulačka alebo vypnúť WiFi, Bluetooth a pod. Prečo vysúvanie vypnúť?

Predstav si situáciu, keď ti niekto ukradne iPhone. Pokiaľ nemáš zapnuté mobilné dáta, zlodej môže bez problémov vypnúť WiFi a tým pádom bude mobil takmer nevyhľadateľný. A čo prístup do aplikácie Hodiny? Nič zlé vravíš si. Chyba! Ktokoľvek ti môže nastaviť budík, napríklad na 4:00 ráno a to nie je zrovna príjemné 🙂

Návod

Či už si hráč a nechceš byť rušený, alebo si chceš strážiť súkromie, my ti prinášame návod ako zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach alebo zamknutej obrazovke. Stačí keď:

  1. Choď do Nastavenia
  2. Zvoľ Ovládacie centrum
  3. Vyber kde chceš ovládacie centrum vypnúť. Ako som už spomínal, máš dve možnosti a to prístup zo zamknutej plochy alebo prístup z aplikácií.
  4. Hotovo! 🙂

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]