Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod, ako zmeniť smer fotografovania panorámy.

Prečo?

Ak patríš k tým, ktorí radi fotia na svoj iPhone, určite neprehliadni náš ďalší projekt Zachytené na iPhone, ktorý má už viac ako 11 000 followerov na Instagrame! Ale späť k téme.

- Reklama -

Tento návod ti prináša užitočnú zmenu smeru panorámy, ktorá sa „klasicky“ alebo skôr predvolene spúšťa v režime zľava do prava. To je ale v niektorých prípadoch dosť nepraktické. Môžem uviesť príklad z vlastnej skúsenosti – chcem aby v ľavej strane panorámy bol západ slnka. No pokiaľ začnem z ľavej strany, výsledná fotka bude tmavá, pretože iPhone si meria expozíciu na začiatku panorámy a potom ju síce dokáže prispôsobiť, ale už nie v takom rozsahu. Výsledkom je síce pekný západ slnka, ale pomerne dosť tmavý „zvyšok“ – čiže pravá strana panorámy (viď obrázok). My ti teraz ukážeme, ako tento smer zmeniť.

panoramy

Návod

Návod je v celku jednoduchý, ale za to o to efektívnejší. Stačí totižto v aplikácií Kamera, zvoliť panorámu a následne klepnúť prstom na „obrázok“ a je to! Smer panorámy sa otočil!

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]