Operačný systém iOS 9 ponúka mnoho zaujímavých funkcií, ktoré sú viditeľné okamžite, na iné natrafíš pri dôkladnom preskúmaní. Tlačidlo zdieľania je z pohľadu noviniek zaujímavé nielen z možnosti úpravy poradia, ale aj zo zobrazenia skrytých funkcií, ktoré sa ti určite zídu.

Všestrannosť tlačidla

Toto tlačidlo zdieľania, ktoré je vlastne tlačidlo štvorca so šípkou hore obsahuje nielen možnosti zdieľania, ale aj úpravy položiek. Odlišnosť tlačidla závisí od toho, v ktorej aplikácii ho použiješ. Vo fotkách dominuje správa fotiek, medzi ktoré patrí nastavenie pozadia či spustenie prezentácie. V prehliadači Safari sú to zasa funkcie na správu stránok, pridanie záložiek a pod.

- Reklama -

My sa zameriame skôr na funkcie v aplikácii Fotky. Určite vieš, že mnohé aplikácie podporujú tzv. rozšírenia, vďaka ktorým máš k vybraným funkciám rýchly prístup. Avšak, stáva sa, že si zabudneš prečítať podrobnosti aktualizácie danej aplikácie a možno ani netušíš, že fotku môžeš odoslať priamo vo Fotkách priateľovi cez Messenger bez opustenia aplikácie. Aplikácie e-mailových klientov rozšírenia podporujú tiež, takže správu môžeš začať písať a odoslať rovnako, bez nutnosti prepnutia aplikácie.

Funkcie zobrazíš stlačením spomínaného tlačidla zdieľania a výberom si z ponuky aplikácií, ktoré vo svojom iOS zariadení máš nainštalované. Posúvaním doľava tak vidíš skratky aplikácií a pri prechode až na koniec kliknutím na Viac zobrazíš Aktivity, teda úpravu týchto položiek. Pri názve aplikácie je zobrazený aj prepínač, pomocou ktorého rozšírenia zapneš alebo vypneš. Ich poradie môžeš takisto upravovať stlačením, pridržaním a posunutím na požadovanú pozíciu, napr. podľa toho, ktoré a ako často aplikácie používaš. Rýchla zmena usporiadania je dostupná aj bez kliknutia na tlačidlo Viac, jednoduchým pridržaním ikonky aplikácie a presunutím.

Tento spôsob zdieľania sa ti určite zíde a ušetrí ti trochu času pri zdieľaní, odoslania e-mailových správ či uploadu fotiek či videí do cloudového úložiska.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -