Dnes, 1.11.2019 mal byť ten veľký deň, kedy Apple sprístupní Apple TV+ pre všetkých používateľov a aj sa tak stalo. Ako sme si však už v poslednom čase zvykli, ani toto sa neobišlo bez problémov.

Apple TV+ na rok zadarmo

S problémom sa paradoxne stretli niektorí z tých používateľov, ktorí mali dôvod tešiť sa na službu najviac – majitelia zariadení zakúpených v oficiálnom predaji po dátume 10.9.2019. Tým totiž Apple nasľubovalo, že službu budú mať po jej spustení na celý 1 rok zadarmo.

- Reklama -

A áno, v našej redakcii na najnovších iPhonoch skutočne dnes ráno v appke Apple TV pristála možnosť predplatiť si aplikáciu na 1 rok úplne zdarma. Vyzeralo to nejako takto:

Toto by mali vidieť tí používatelia, ktorým služba Apple TV+ funguje bezchybne.

No potom sa nám do inboxu začali hromadiť správy od našich čitateľov, že napriek novým zariadeniam im Apple túto možnosť neponúklo. Namiesto možnosti aktivovať ročné predplatné tu mali len tlačidlá, ktoré odkazovali na 7 dňovú trial verziu alebo bezplatné sledovanie jednej epizódy.

Takto dopadli tí menej šťastní z nás, ktorým Apple predplatné Apple TV+ zadarmo neponúklo

Čo robiť keď nefunguje ročné predplatné Apple TV+ zadarmo?

Po tom, ako sa nám prihlásilo niekoľko čitateľov s chybou sme sa rozhodli vypátrať, kde je problém. Dospeli sme k tomuto riešeniu:

 1. Odinštaluj appku Apple TV
 2. V prehliadači otvor stránku tv.apple.com
 3. Prihlás sa cez svoje Apple ID
 4. Tu si nastav ročné predplatné zadarmo
 5. Opäť si nainštaluj aplikáciu Apple TV cez App Store

Toto kostrbaté riešenie poskytlo Apple po návale otázok od používateľov. Bude asi súvisieť s problémovým SW prepojením nastavení služby, aplikácie a Apple ID, preto je potrebné uplatniť si nárok priamo na stránkach Apple TV.

Upozorňujeme, že toto riešenie pomôže len používateľom zariadení, ktoré boli zakúpené v oficiálnom predaji po dátume 10.9.2019. Len tí totiž majú nárok na ročné predplatné služby Apple TV+ zadarmo.

- Reklama -
Juraj Hallon
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.

8 KOMENTÁRE

 1. Treba sa odhlásiť zo všetkých zariadení pod jedným ID z apple tv app, ak si prihlásený a následne sa prihlásiť na webe tv.apple.com…tam sa prihlásiť pod svojim ID. Zobrazí sa ponuka na 1 rok zadarmo. Malo by to fungovať. Následne sa po registrácií odhlás a opäť prihlás v app. Mne to ide.

 2. dobrý den,

  mam ten istý problém. tiež mi to neponuka na rok zadarmo. na stranku som sa nevedel prihlasiť.
  dal som si skusobnu verziu na týžden. a teraz sa už neviem k tomu vobec dostat. bude sa s tým dať nieco urobiť.

  • Ahoj, na stránku sa musíš prihlásiť pomocou svojho Apple ID a hesla, t.j. tie isté údaje ako vkladáš napr. do App Store.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here