Dnes, 1.11.2019 mal byť ten veľký deň, kedy Apple sprístupní Apple TV+ pre všetkých používateľov a aj sa tak stalo. Ako sme si však už v poslednom čase zvykli, ani toto sa neobišlo bez problémov.

Apple TV+ na rok zadarmo

S problémom sa paradoxne stretli niektorí z tých používateľov, ktorí mali dôvod tešiť sa na službu najviac – majitelia zariadení zakúpených v oficiálnom predaji po dátume 10.9.2019. Tým totiž Apple nasľubovalo, že službu budú mať po jej spustení na celý 1 rok zadarmo.

A áno, v našej redakcii na najnovších iPhonoch skutočne dnes ráno v appke Apple TV pristála možnosť predplatiť si aplikáciu na 1 rok úplne zdarma. Vyzeralo to nejako takto:

Toto by mali vidieť tí používatelia, ktorým služba Apple TV+ funguje bezchybne.

No potom sa nám do inboxu začali hromadiť správy od našich čitateľov, že napriek novým zariadeniam im Apple túto možnosť neponúklo. Namiesto možnosti aktivovať ročné predplatné tu mali len tlačidlá, ktoré odkazovali na 7 dňovú trial verziu alebo bezplatné sledovanie jednej epizódy.

Takto dopadli tí menej šťastní z nás, ktorým Apple predplatné Apple TV+ zadarmo neponúklo

Čo robiť keď nefunguje ročné predplatné Apple TV+ zadarmo?

Po tom, ako sa nám prihlásilo niekoľko čitateľov s chybou sme sa rozhodli vypátrať, kde je problém. Dospeli sme k tomuto riešeniu:

  1. Odinštaluj appku Apple TV
  2. V prehliadači otvor stránku tv.apple.com
  3. Prihlás sa cez svoje Apple ID
  4. Tu si nastav ročné predplatné zadarmo
  5. Opäť si nainštaluj aplikáciu Apple TV cez App Store

Toto kostrbaté riešenie poskytlo Apple po návale otázok od používateľov. Bude asi súvisieť s problémovým SW prepojením nastavení služby, aplikácie a Apple ID, preto je potrebné uplatniť si nárok priamo na stránkach Apple TV.

Upozorňujeme, že toto riešenie pomôže len používateľom zariadení, ktoré boli zakúpené v oficiálnom predaji po dátume 10.9.2019. Len tí totiž majú nárok na ročné predplatné služby Apple TV+ zadarmo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.