Možno s tým prichádzame trochu neskoro. To ale nevadí. Jablková spoločnosť tento rok mala naozaj plodné obdobie. Predstavila novú službu a už aj oznámila jej cenu či dátum uvedenia na trh. Toto je Apple TV+ a krok, ktorým si nás Apple skutočne získalo…

Apple TV+ a krok, ktorým si nás Apple skutočne získalo…

Otázka, či sa tešíme na Apple TV+ je trochu hlúpa. Odpoveď je samozrejme áno. Klasický formát televízie už niekoľko rokov pomaly zaniká. Do popredia sa pri tom dostávajú práve streamovacie služby. Za malý mesačný poplatok si tu môžete pozrieť seriály, filmy a relácie od výmyslu sveta. Dnes vo svete figuruje najmä známy Netflix. V našich končínách sa ale skôr stretnete pravdepodobne so službou HBO GO, ktorá je veľmi populárna a rozšírená.

- Reklama -

Už od 1. novembra by to ale celé mohlo byť inak. Apple predstavil svoju „predstavu“ takejto služby už začiatkom roka 2019. Jej spustenie (vyššie uvedený dátum) prezradil potom na septembrovej Keynote. Nebolo to ale všetko, čo sme sa o nej dozvedeli. Potešil nás tu hneď dva krát. Nehovoríme samozrejme teraz o tom, že práve od 1. novembra bude služba spustená celosvetovo, takže by sa mala týkať aj našej krajiny.

Nízka cena a ročné členstvo zadarmo…

To hlavné, čo nás prekvapilo je cena služby. Tá je naozaj nízka. Mohli sme očakávať, že Apple TV+ a jej cena bude štartovať niekde na úrovni 8-12$. To sa ale nestalo. Hoci si dáva Apple mimoriadne záležať na obsahu a ten je aj veľmi drahý, cenu drží maximálne nízko. Bavíme sa o šialenej čiastke, len 4,99$ mesačne. To je pri protihodnote za to čo dostanete v podstate nič. Netreba zabúdať na to, že Apple má používateľov po celom svete. Stratový teda určite nebude. Cena je ale v porovnaní s ostatnými službami skutočne veľmi prijateľná.

Napríklad taký Netflix štartuje v základnom balíku na sume 9,99$. HBO GO je ešte drahšie. Mesačne zaň používateľ platí 14,99$. Služba Amazon Prime vás potom vyjde na 8,99$. S cenovkou Apple TV+ sa to asi nedá ani porovnať.

Dôležité je ale podotknúť ešte jednu vec. Tou nás firma skutočne dostala. Keď sledovali tohtoročnú Keynote a videli sme ceny za Apple TV+ neverili sme vlastným očiam. V podstate sme ani neočakávali, že nás Apple ešte môže nejakým spôsobom prekvapiť.

Prekvapilo. Pokiaľ si totiž kúpite niektoré z nových zariadení, túto službu máte na celý rok úplne zadarmo. Za 12 mesiacov teda ušetríte asi 120$ v prípade, že by ste službu chceli využívať. Nie je veľmi pravdepodobné, že táto akcia bude platiť aj o rok s predstavením ďalších produktov. To by na tom predsa len Apple dosť prerobilo. Ak by to tak ale náhodou bolo, bol by to neskutočný bonus, ktorý by určite používateľov „hnal“ k tomu aby si zakúpili nové zariadenie.

Na jednej strane fanstasický krok, na opačnej zase perfektný marketing

Myslíme si, že týmto spôsobom si získalo Apple nie len naše „srdcia“. Potešilo tým ľudí, ktorí možno ani so službou nerátali a používajú iné streamovacie platformy. Väčšinu z nich samozrejme na zariadení v ekosystéme Applu. Ako ich však odnaučiť? Dajme im niečo zadarmo.

Ročné predplatné Apple TV+ je celkom dobrá zámienka, no nie? Ak teda budú používatelia rok pozerať filmy a seriály zadarmo, na ten ďalší im už nebude robiť problém za službu aj mesačne platiť. Ide pritom o naozaj minimálnu čiastku. Za predpokladu, že ste si navyše kúpili nové zariadenie, môže to byť pre vás privilégium, odmena či vďaka. Nazvať si to môže v podstate každý ako chce. Každopádne takýto bonus je veľmi príjemný a sme zaň vďační. Chystáte sa na Apple TV+ aj vy alebo ostanete pri súčasných streamovacích platformách?

Apple Arcade, Apple TV+ vieme kedy prídu, aká bude cena a tiež iné informácie. - svetapple.sk
Apple TV+ a krok, ktorým si nás Apple skutočne získalo… – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.