Mnoho majiteľov Apple Watch trpí problémom s orientáciou v aplikáciach. Ich štandardné zoradenie (v rámci mriežky) nie je ideálne a pri väčšom množstve ikoniek pôsobí neprehľadne. To ale neznamená, že sa nedá zmeniť. Všetko vás naučíme v tomto návode.

Zoradenie aplikácií v abecednom zozname

Pokiaľ máte problém s vyhľadávaním jednotlivých appiek v klasickom menu Apple Watch, verte že nie ste jediní. Pri ich väčšom množstve a relatívne malej veľkosti ikoniek vzniká chaos, v ktorom sa zle orientuje.

- Reklama -

Vždy sa tu dá nastaviť individuálne rozmiestnenie rovnako, ako na iPhone či na iPade. Povedzme si ale na rovinu, že to situáciu celkom nerieši.

Aj keď je zoradenie do mriežky z vizuálneho hľadiska veľmi efektívne, v praxi viac oceníte abecedný zoznam. Pohybovať sa v ňom budete cez displej alebo digitálnou korunkou. Vďaka tomu sa vždy veľmi rýchlo dostanete presne tam, kde potrebujete. Nastavenie je jednoduché a potrvá sotva niekoľko sekúnd. Pokiaľ vás to zaujalo, pokračujte podľa postupu nižšie.

Návod: Ako zobraziť abecedný zoznam aplikácií v Apple Watch?

  • Začnime odomknutím hodiniek a kliknutím do digitálnej korunky.
  • V klasickom menu vyberte aplikáciu Nastavenia.
  • Teraz prejdite do sekcie Rozloženie apiek.
  • Vyberte možnosť „Zoznam“.
  • Hotovo. Teraz stlačte digitálnu korunku a presvedčte sa, či vám nové nastavenie vyhovuje.

Na záver ešte doplníme, že v prípade zmeny musíte postupovať tým istým spôsobom. V poslednej časti však na miesto tlačidla „Zoznam“ vyberiete „Mriežka“. Do komentára nám napíšte, či bol tento návod užitočný a či nové zobrazenie považujete za lepšie ako to štandardné.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.