Mnoho majiteľov Apple Watch trpí problémom s orientáciou v aplikáciach. Ich štandardné zoradenie (v rámci mriežky) nie je ideálne a pri väčšom množstve ikoniek pôsobí neprehľadne. To ale neznamená, že sa nedá zmeniť. Všetko vás naučíme v tomto návode.

Zoradenie aplikácií v abecednom zozname

Pokiaľ máte problém s vyhľadávaním jednotlivých appiek v klasickom menu Apple Watch, verte že nie ste jediní. Pri ich väčšom množstve a relatívne malej veľkosti ikoniek vzniká chaos, v ktorom sa zle orientuje.

Vždy sa tu dá nastaviť individuálne rozmiestnenie rovnako, ako na iPhone či na iPade. Povedzme si ale na rovinu, že to situáciu celkom nerieši.

Aj keď je zoradenie do mriežky z vizuálneho hľadiska veľmi efektívne, v praxi viac oceníte abecedný zoznam. Pohybovať sa v ňom budete cez displej alebo digitálnou korunkou. Vďaka tomu sa vždy veľmi rýchlo dostanete presne tam, kde potrebujete. Nastavenie je jednoduché a potrvá sotva niekoľko sekúnd. Pokiaľ vás to zaujalo, pokračujte podľa postupu nižšie.

Návod: Ako zobraziť abecedný zoznam aplikácií v Apple Watch?

  • Začnime odomknutím hodiniek a kliknutím do digitálnej korunky.
  • V klasickom menu vyberte aplikáciu Nastavenia.
  • Teraz prejdite do sekcie Rozloženie apiek.
  • Vyberte možnosť „Zoznam“.
  • Hotovo. Teraz stlačte digitálnu korunku a presvedčte sa, či vám nové nastavenie vyhovuje.

Na záver ešte doplníme, že v prípade zmeny musíte postupovať tým istým spôsobom. V poslednej časti však na miesto tlačidla „Zoznam“ vyberiete „Mriežka“. Do komentára nám napíšte, či bol tento návod užitočný a či nové zobrazenie považujete za lepšie ako to štandardné.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako aktivovať mriežku fotoaparátu na iPhone a robiť s ňou lepšie zábery?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.