Každý, kto vlastní iPhone vie, že v prvých dňoch či týždňoch používania je oboznamovanie so systémom iOS hra na dlhú trať a trošku trvá, pokým si na systém zvykne a objaví všetky funkcie, ktoré má.

Fotenie iPhonom v iOS 10 – 1. časť

Možno už všetko vieš a možno nie. Fotoaparát v iPhone je roky najobľúbenejší nástroj na zachytávanie momentov a preto je dobré vedieť, ako ho ovládať. Práve preto ti prinášame návod na to, ako urobiť ovládanie jednoduchým nástrojom na dokonalé zábery.

- Reklama -

Ako zapnúť Kameru v iOS 10?

screenshot_149

Kameru zapneš klepnutím na ikonu kamery na ploche, alebo cez centrum ovládania – potiahnutím prsta z dolnej časti displeja. Následne klepni na ikonku vpravo dole. Pri zamknutom iPhone kameru zapneš posunutím zamknutej plochy doľava.


Ako ovládať expozíciu v Kamere v iOS 10?

screenshot_150

Expozíciu, teda zjednodušene jas fotky zmeníš ťuknutím na miesto, kde chceš zaostriť a po zobrazení zameriavacieho štvorca posuň ikonku slnka nahor alebo nadol. Opätovne, automatickú expozíciu (AE) obnovíš ďalším klepnutím na ľubovoľné miesto.


Ako nastaviť časovač v Kamere v iOS 10?

screenshot_151

Časovač nastavíš klepnutím na ikonku časovača v hornej lište a voľbou času, po ktorom bude fotka odfotená. Odpočítavanie v sekundách bude zobrazené v pravom dolnom rohu a počas neho pri fotení zadným fotoaparátom bude blikať blesk, aj v prípade vypnutého blesku.


Ako prejsť na prednú/zadnú kameru v iOS 10?

screenshot_152

Zmenu snímania zo zadnej na prednú kameru a naopak urobíš klepnutím na ikonku fotoaparátu so znázornením dvoch šípok v strede vpravo dole.


Ako urobiť Live Photo v iOS 10?

screenshot_153

Live Photo, teda režim snímania živej, pohybujúcej sa fotky zapneš klepnutím na ikonku v strede hornej lišty v kamere. Po zapnutí sa pod ikonkou objaví „LIVE“, takže môžeš hneď začať fotiť. Daj si však pozor na zabudnutie vypnutia tohto režimu.


Ako zapnúť/vypnúť filtre v iOS 10?

screenshot_154

Živé filtre v kamere zapneš klepnutím na ikonku napravo v hornej lište. Zobrazia sa ti náhľady ôsmych filtrov a v strede bez filtra. Výber urobíš klepnutím na vybraný filter, rovnako pri fotení so zadnou a prednou kamerou. Filter vypneš klepnutím na Žiadny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -