Inteligentné hodinky sa už stali bežnou súčasťou nášho života. Ľudia ich využívajú stále viac a vďaka pokročilej technológií v nich môžeme mať nové zaujímavé funkcie. Jednou z noviniek operačného systému WatchOS 6 je aj možnosť nahrávať hlasové poznámky na Apple Watch. My ti prezradíme ako na to.

Hlasové poznámky na Apple Watch

Pokiaľ si o tejto možnosti doposiaľ nikdy nevedel, nič sa nedeje. Faktom je, že ide o novinku, ktorá je súčasťou WatchOS 6, a teda systému, ktorý momentálne vývojári testujú ešte iba v beta verziách a pre všetkých sa na trh dostane až niekedy v septembri. Tak či onak, niekto už WatchOS 6 využíva a pre toho môže byť tento návod pomerne užitočný. Hlasové poznámky na Apple Watch určite mnohým uľahčia robotu. Nebudú musieť chytať do ruky iPhone. Všetko zvládnu cez svoju „predĺženú ruku“.

Hlasové poznámky na Apple Watch. Návod ako na to. - svetapple.sk
Hlasové poznámky na Apple Watch. Návod ako na to. – svetapple.sk

Je to jednoduché. Zapneš diktafón a môžeš nahrávať. Výhodou je, že všetky tvoje nahrávky budeš mať k dispozícii a kedykoľvek pôjdu prehrať či už na hodinkách alebo akomkoľvek inom, podporovanom Apple zariadení. Reč je teda o iPhone či iPade. Jediný problém, ktorý tu asi vzniká je už iba ochrana súkromia. Ten však vznikol už po uvedení mobilných telefónov na trh. Hodinky budú môcť nahrávať rozhovory, ktoré by nikto nahrávať nemal. Žiaľ žijeme v dobe, kedy už sa niečomu podobnému nevyhneme. Poďme sa pozrieť na to ako funkcia vyzerá a funguje.

Návod

  • Spustenie aplikácie diktafón. Môžete tak urobiť z domovskej obrazovky alebo efektívnejšie pomocou Siri.
  • Okamžite uvidíte veľké červené tlačidlo. Po jeho stlačení začnete nahrávať.
  • Nahrávanie zrušíte rovnako. Kliknete na veľké červené tlačidlo ešte raz.
  • Hlasová poznámky sa automaticky uloží a zobrazí sa na zozname v hornej časti.
  • Poznámka: Nahrávanie je možné aj keď je zhasnutá obrazovka. Môže to byť teda úplne inkognito a navyše vám ušetrí batériu.
Hlasové poznámky na Apple Watch. Návod ako na to. - svetapple.sk
Aplikácia je samozrejme maximálne jednoduchá. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 sa konečne rozlúčia s predajom. Aká je budúcnosť jablkových hodiniek?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.