Na čo slúži Live Photo

Ešte predtým ako sa do toho pustíme je potrebné vysvetliť, na čo slúžia Live Photos. Ako sme už načrtli vyššie, ich primárnym účelom je zachytiť daný moment „živým spôsobom“. Ak sa ku nemu neskôr vrátite, vybavíte si ho lepšie ako len za prítomnosti statickej fotky.

Live Photo má však ešte jednu úlohu a to širšiu možnosť dodatočnej úpravy obrázka. Ak ste nestihli „cvaknúť včas“, stačí kliknúť na úpravy, ikonu Live Photos a následne môžete z videa vybrať ten záber, ktorý považujete za najlepší.

Samozrejme, živé fotografie majú svoje negatíva. V prvom rade sú to dopady na úložisko. Krátke video má predsa len o niečo viac MB, než obyčajná fotka. Ďalší problém nastáva vo chvíli, keď chcete Live Photo zdieľať so svojim známym, ktorý má Android alebo si ho len plánujete spustiť na počítači s operačným systémom Windows. V takomto prípade ho už treba manuálne exportovať na video. Ako na to?

Návod: Ako urobiť na iPhone z Live Photo video?

  • Otvorte aplikáciu Fotky
  • V spodnej časti vyberte položku Albumy a pokračujte na Live Photos
  • Vyberte si konkrétnu živú fotku, ktorú chcete exportovať na video
  • V ľavom spodnom rohu kliknite na ikonu Zdieľania
  • Posuňte sa nižšie a zvoľte možnosť Uložiť ako video
  • Vydržte niekoľko sekúnd a následne sa presuňte ku štandardným fotkám, kde je už video uložené (pokiaľ je video staršieho dáta, uloží sa vedľa pôvodnej fotky).
  • Hotovo

Ako deaktivovať Live Photo na iPhone pri fotení? 

Samotný postup je veľmi jednoduchý, no pokiaľ ste začiatočníkom alebo primárnym používateľom inej platformy, môže vám robiť komplikácie. Ak chcete zrušiť fotenie Live Photo, kliknite v pravom hornom rohu aplikácie Fotoaparát na okrúhlu ikonu. Následne sa stretnete s nápisom „Live vypnuté„. Pre opätovné spustenie zopakujte postup.

Prečítajte si tiež  Prvý Apple Store oslavuje 20 rokov. Navštívte ho vďaka rozšírenej realite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -