Používatelia po celom svete používajú hneď niekoľko internetových prehliadačov aby mohli sledovať webové stránky. Niekomu viacej vyhovuje Safari od Apple, niekomu Chrome od Googlu a inému Firefox od firmy Mozilla. Niekedy sa nás pýtate, ako tento prehliadač aktualizovať. Dnes vám teda prinášame návod.

Firefox

Mozilla Firefox je bezplatný webový prehliadač, ktorý prišiel na trh ešte v roku 2002. Je pravdepodobné, že si ho väčšina z bežných používateľov pamätá skôr z operačného systému Windows, ktorý bol v tých časoch na Slovensku oveľa populárnejší ako macOS dnes (aj keď sa Apple stále podielom na trhu samozrejme k Microsoftu ani trochu nepribližuje).

- Reklama -

Neskôr prišiel na trh Google Chrome a na Firefox sa poväčšine zabudlo. V dnešnej dobe sa ale k nemu vracia stále viac a viac používateľov, ktorí sú s ním veľmi spokojní. Špeciálne používatelia na platforme macOS mávajú ale problém s jeho aktualizáciou. Pokiaľ patríte medzi nich, ani sa vám nečudujeme. Vývojári to mohli urobiť aj jednoduchšie. Prečítajte si návod, ako Firefox aktualizovať. Tiež vám ukážeme, ako si môžete pozrieť aktuálnu verziu tohto webového prehliadača.

V dnešnej dobe je potrebné mať najnovší update z bezpečnostných dôvodov. Na webe sa každý deň objavuje množstvo bezpečnostných rizík, ktoré môžu ohroziť aj používateľov Macu. Ak tomu chcete predísť, pokračujte v čítaní návodu nižšie.

Návod: Ako aktualizovať prehliadač Firefox pre Mac.

  • Otvorte si na Macu aplikáciu Firefox
  • Prejdite kurzorom do ľavého horného rohu priamo v aplikácii a v paneli úloh vyberte Firefox.
  • V tomto menu nájdite možnosť “O Firefoxe”
  • V tejto chvíli musíte kliknúť na tlačidlo “Aktualizovať teraz”, (pokiaľ je tu takáto možnosť).
  • Pokiaľ sa možnosť neobjavila, váš program je aktuálny a nepotrebuje aktualizáciu (vypíše vám to stavové okno).
  • Ak budete aplikáciu aktualizovať, rátajte s tým, že sa vám celý program reštartuje.
  • Hotovo.
Návod: Ako aktualizovať prehliadač Firefox pre Mac.
Návod: Ako aktualizovať prehliadač Firefox pre Mac. – svetapple.sk
Návod: Ako aktualizovať prehliadač Firefox pre Mac.
Takto to vyzerá, pokiaľ je váš prehliadač aktuálny – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here