Každý deň, každé používanie iPhonu, vždy stláčaš tlačidlo charakteristické pre iPhony či iPady – tlačidlo Domov. Tisíce stlačení však so sebou môže priniesť aj nečakané komplikácie, ktoré môžu toto tlačidlo obmedziť, ba dokonca úplne znefunkčniť. Pokým sa nerozhodneš Domov vymeniť, alebo investovať do nového iPhonu, pomôže ti jednoduché riešenie problému s ovládaním iPhonu.

Máš problém s tlačidlom Domov? Skús toto jednoduché riešenie

Počas doby používania iPhonu sa niektorým používateľom stáva, že tlačidlo Domov začne zle reagovať na stlačenie a je potrebné vyvinúť viac tlaku na stisk, alebo tlačidlo stáčať pod určitým uhlom či miestom. Je to síce záležitosť starších a dlho používaných zariadení, no hocikedy sa môže stať, že aj novšie zariadenia môžu mať túto chybu.

V takýchto podobných prípadoch Apple prišiel s riešením, ktoré nahrádza fyzické tlačidlo virtuálnym, teda toto tlačidlo sa nachádza na displeji. Možno už tušíš, že ide o funkciu AssistiveTouch, v preklade asistovaný dotyk. Táto funkcia prístupnosti však neobsahuje len náhradu tlačidla Domov, ale aj kopu iných funkcií a príkazov, ktoré môžeš ovládať a využívať priamo v zobrazení AssistiveTouch.

K týmto nastaveniam sa dostaneš nasledovne: Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Assistive Touch. Ďalej pokračuj nastaveniami Menu najvyššej úrovne, kde si zvolíš počet ikon pomocou -/+, ktoré sa v AssistiveTouch budú zobrazovať. Ak chceš používať len Domov, vyber túto jedinú možnosť a len jednu ikonu. Po dokončení výberu nezabudni AssistiveTouch aj zapnúť a po zapnutí sa zobrazí ikonka na displeji, ktorú môžeš umiestniť hocikde na hrane displeja. Po ťuknutí na tento štvorček pri odomknutom iPhone budeš mať k dispozícii plnohodnotné tlačidlo Domov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here