Spoločnosť Apple je v dnešnej dobe absolútny technologický gigant a svoje prvenstvo na poli spotrebnej elektroniky si vybudovalo najmä vďaka tomu, že okrem bežných ľudí myslí aj na tých, ktorí sú nejakým spôsobom zdravotne postihnutí. Dnes si ukážeme napríklad to, ako zväčšiť písmenká na vašom iPhone tak, aby na ne videli aj ľudia zo zhoršeným zrakom a to bez použitia okuliarov!

Väčší text

Pokiaľ máte nejaký nepríjemný zrakový problém a na malé písmenká, ktoré sa nachádzajú na obrazovke iPhonu, jednoducho nevidíte, pokúsime sa vám pomôcť tak, aby vám používanie tohto zariadenia nerobilo žiaden problém. iOS je v súčasnosti veľmi dobre spracované a poskytuje pomoc aj pre zrakovo postihnutých, ktorí vďaka svojim iPhonom dokážu žiť bežný, každodenný život. Ako však nastaviť napríklad hrubší text? Množstvo ľudí totiž vidí, no nevidí dobre a drobné písmenka na obrazovke iPhonu sa jednoducho rozmazávajú a oni ich nedokážu prečítať. Riešenie je pritom také jednoduché!

- Reklama -

Stačí ak vojdete do Nastavení, vyberiete položku Všeobecné, tu si zvolíte Prístupnosť a  „odfajkenete“ možnosť Tučný text. Následne sa váš iPhone reštartuje, no akonáhle sa znova zapne, všetky písmenká budú hrubé. Rovnako to platí aj pre množstvo aplikácií, ktoré sú tučnému textu prispôsobené a tak napríklad v aplikácii Facebook zhrubnú aj ikonky. Toto riešenie dokáže naozaj pomôcť a ľudia s horším zrakom si ho vo veľkom pochvaľujú. Navyše je veľmi zaujímavé mať iOS prednastavené v tučnom texte aj keď práve nemáte zrakové problémy. Celé prostredie vyzerá omnoho zaujímavejšie!

Tučný Text - svetapple.sk
Tučný Text – svetapple.sk
Tučný Text - svetapple.sk
Tučný Text – svetapple.sk
Tučný Text - svetapple.sk
Tučný Text – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.