Aktualizácia iOS 9.3 so sebou síce nepriniesla ohromné zmeny v dizajne, ale pribudlo pár noviniek, ktoré stoja za spomenutie a malé predstavenie. Po inštalovaní aktualizácie si v aplikácii Poznámky môžeš svoje zápisky zamknúť na heslo alebo Touch ID.

Ako nastaviť v Poznámkach heslo?

Táto funkcia je možno na prvý pohľad zbytočná, avšak hocikedy sa ti môže zísť. Či už ide o uloženie hesiel, informácie o kreditných kartách alebo ostatných osobných údajoch. Zabezpečiť poznámky môžeš prostredníctvom hesla alebo priloženia prstu cez Touch ID.

Ako na to? V prvom rade, musíš mať nainštalovanú najnovšiu verziu iOS 9.3, pretože na predošlých verziách tam táto funkcia nie je. Po otvorení Poznámok si vytvor poznámku ťuknutím na ikonku vpravo dole, kde môžeš vložiť text či obrázok.

Taktiež máš k dispozícii panel nástrojov, ktorý nájdeš napravo nad klávesnicou. Môžeš robiť odškrtávacie políčka, nastaviť formátovanie textu (napr. odrážky, pomlčky, číselný zoznam alebo nadpis) a taktiež aj kresliť. Tento nástroj kreslenia však ukrýva ceruzku, zvýrazňovač a aj pravítko.

Jedno heslo pre všetko

Ak si s písaním poznámky skončil a chceš ju zamknúť, ťukni na tlačidlo zdieľania v hornej lište a vyber možnosť Zamknúť poznámku. Vyber si heslo, s ktorým chceš poznámku zamknúť zloženú z čísel, písmen alebo ostatných znakov, keďže k dispozícii máš celú klávesnicu. Poriadne si ho zapamätaj alebo použi pomôcku pre heslo.

Ak heslo zabudneš, jediným spôsobom zobrazenia zamknutej poznámky je použitie Touch ID, ak ho máš. Nastavená pomôcka pre heslo sa automaticky zobrazí po troch neúspešných pokusoch zadania. Poznámka tak bude zamknutá a ak ju chceš odomknúť natrvalo, odomkni ju a odstráň zámok ťuknutím na ikonku zámku v hornej lište.

Pokiaľ si vytvoril jedno heslo pri jednej poznámke, toto heslo bude platné pre všetky ostatné poznámky, ktoré sa neskôr rozhodneš zamknúť, teda heslo sa nenastavuje pre každú poznámku zvlášť. Nastavené heslo na zamknutých poznámkach budeš musieť zadať na všetkých tvojich zariadeniach.

Aplikácia Poznámky naposledy dostala veľkú aktualizáciu s iOS 9, kedy do nich bol pridaný panel nástrojov a uľahčil prácu nielen s poznámkami, ale aj s vytváraním zoznamov, kreslením a maľovaním.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here