Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod, Ako obmedziť mobilné dáta len pre vybrané aplikácie.

Prečo?

Povedal by som, že táto otázka, má hneď niekoľko odpovedí. Prvá, ktorá logicky vyplýva vtedy, keď potrebuješ povoliť nejakej aplikácií internet, ako napríklad internetové rádio, Messenger či Snapchat. Čo je ale podľa mňa zaujímavejšie, sú prípady, kedy potrebuješ, alebo skôr chceš  je však šetrenie batérie, ktoré vypnutím dát na zbytočných aplikáciach podporíš. Taktiež je tu 3. dôvod a tým sú reklamy, ktoré sa ti v aplikáciach, pri vypnutých dátach nebudú zobrazovať. Pochopiteľným a posledným dôvodom je šetrenie dát, ktoré aplikácia nepoužíva keď jej ich vypneš, a ty ich môžeš využiť oveľa lepšie!

Čítaj tiež: 5 tipov ako nastaveniami ušetriť baterku v tvojom iPhone

Návod

Či už si hráč a nechceš byť rušený, alebo si chceš strážiť súkromie, my ti prinášame návod ako zakázať vysúvanie ovládacieho centra v aplikáciach, alebo zamknutej obrazovke. Stačí keď:

  1. Choď do Nastavenia
  2. Zvoľ „Mobilné
  3. Scrolluj dole a v zozname aplikácií si vyber, ktoré aplikácie majú prístup k mobilným dátam.
  4. Hotovo! 🙂

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → redakcia@svetapple.sk 🙂

Prečítajte si tiež  Návod: Ako otočiť video na iPhone? Je to jednoduché...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk