Apple Watch máme na trhu už od roku 2015 a aj napriek tomu niekto nevie ako ovládať niektoré funkcie. Niet sa čomu čudovať, samotní novinári z celého sveta potvrdili, že Apple Watch nie sú 100% intuitívne tak ako napríklad iPhone. Pozrite si návod – ako prispôsobiť ovládacie centrum v Apple Watch.

Ovládacie centrum

Jednoduchá vec, ktorej sme sa dočkali vôbec po prvý krát ešte na iPhone v roku 2013. Prišla spolu s operačným systémom iOS 7, ktorý bol asi najvýraznejšou zmenou v histórií iOS. Nevedeli sme ako moc ho potrebujeme, kým nám ho Apple neponúklo. Odvtedy ho takmer každý aktívne používa. Dnes už je dokonca možné ovládacie centrum prispôsobiť tomu, na čo ho potrebujeme. Nie je to už úplná novinka ale množstvo používateľov iPhonu či iPadu to aj tak stále nevie.

Návod - Ako prispôsobiť ovládacie centrum v Apple Watch? - svetapple.sk
Ovládacie centrum na Apple Watch? – svetapple.sk

Totálnym prekvapením pre nich potom môže byť, že prispôsobiť sa dá prispôsobiť aj ovládacie centrum v hodinkách Apple Watch. A nie je to vôbec zložité. Pozrite si na náš návod. Niektoré vstavané funkcie, ktoré máte v hornej časti ovládacie centra predsa len potrebovať nebudete. Pohodlnejšie bude, keď si ich premiestnite nižšie zatiaľ čo tento priestor ponecháte užitočnejším funkciám.

Návod – Ako prispôsobiť ovládacie centrum v Apple Watch?

  • V prvom rade otvorte ovládacie centrum (potiahnite prstom po obrazovke hodiniek smerom zdola hore).
  • Scrollujte úplne dole, zrazu sa vám objaví možnosť “upraviť”. Kliknite na ňu.
  • Všetky tlačidla sa začali triasť ale nedá sa s nimi hýbať tak ako na iPhone? Postupujete dobre.
  • Teraz vyberte ikonku, ktorú chcete premiestniť. Pozor, prst na nej musíte chvíľočku držať.
  • Ikonka sa zo sivej premení na bielu a už s ňou môžete manipulovať.
  • Hotovo. Jednoduché nie?
Návod - Ako prispôsobiť ovládacie centrum v Apple Watch? - svetapple.sk
Návod – Ako prispôsobiť ovládacie centrum v Apple Watch? – svetapple.sk

Pokiaľ sa vám návod páčil, nezabudnite ho zdielať na Facebooku. Podobných jednoduchých návodov bude pribúdať. Nie každý je dokonalý a aj nás samých niekedy prekvapí ako niektoré funkcie vlastne jednoducho fungujú. Človek sa učí celý život a takéto návody sú pre všetkých.

zdroj: iMore.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here