Náročná manipulácia so štupľami pri AirPods Pro

Možno si poviete, že tento návod je úplne zbytočný, nakoľko ide o jednoduchú záležitosť. Nie je to pravda. Výmena silikónových špuntov pri AirPods Pro dá zabrať mnohých čerstvým ale aj skúsenejším majiteľom. Problémom je pevné ukotvenie a náročné uchopenie. Človek do poslednej chvíle nevie, či pri silnom tlaku nepoškodí jemný silikón.

Spoločnosť Apple zverejnila video, ktoré všetko zjednodušuje. Celý návod sme si ale dovolili obohatiť o naše poznatky a tipy, ktoré vo videu nie sú spomenuté. Pokiaľ máte problém s výmenou silikónových štupľov, za pár sekúnd sa to naučíte. Poďme na to.

Návod: Ako vymeniť silikónové štuple v AirPods Pro

Vezmite do ruky slúchadlo a končekmi prstov (z oboch strán) zatlačte na silikónový štuplík, ktorý by sa mal vplyvom tlaku zúžiť a následne uvoľniť. V prípade, že sa vám to nepodarilo, odporúčame vám vyvrátiť štuplík (podobne ako rukáv), vďaka čomu sa dá ľahšie držať medzi prstami. Teraz musíte vyvinúť adekvátnu silu až do chvíle, kým nebudete počuť jemné „cvaknutie“. Štuplík je oddelený.

Zo začiatku sa budete báť, že jemný silikón poškodíte. V drvivej väčšine prípadoch je ukotvený veľmi pevne v plastovom šasi zariadenia. Pochopiteľne musíte mať trochu citu, no tento materiál je prekvapivo pevný a po viacerých pokusoch o výmenu nepodľahol vyššiemu tlaku. Ak budete postupovať opatrne, nič sa mu nestane.

K AirPods Pro dostávate automaticky sadu troch štuplíkov. Jedny (tie stredné) máte nainštalované na zariadení a zvyšné dva sú k dispozícii v krabičke (menšie a väčšie). Pokiaľ by sa pri manipulácii náhodou poškodili, originálna náhradná sada stojí cca 10€. Do komentára nám napíšte, či ste s výmenou mali problém, alebo ste ju zvládli automaticky a bez strachu. Budeme radi za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  POZOR: Obľúbené príslušenstvo Slovákov vám môže zničiť smartfón. Varuje pred tým Samsung no platí to aj pre iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here